4 ciekawe seriale które warto obejrzeć, polecam seriale

4 ciekawe seriale, które warto obejrzeć wiosną!

Raczej nie jestem serialoholiczką. Nie oglądam codziennie nowych odcinków seriali, nie śledzę serialowych fanpage’y, nie przeglądam nowinek. Często też zaczynam coś oglądać, ale po kilku odcinkach stwierdzam – to nie ma sensu. Jednak i ja czasem ulegam czarowi seriali, które są tak dobre, że mam ochotę przekonywać wszystkich znajomych, mówiąc : „no weź, obejrzyj! To jest świetny serial!”.  Ale od czego mam bloga? W końcu dobre rzeczy trzeba polecać, by wieść się niosła dalej! Poza tym, gdy już zmęczymy się wycieczkami rowerowymi i długimi spacerami w ciepełku, to fajnie sobie poleniuchować w łóżku, oglądając coś fajnego. Te 4 ciekawe seriale, które warto obejrzeć na wiosnę na pewno w tym pomogą!

4 CIEKAWE SERIALE, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ: 

1.  ORANGE IS THE NEW BLACK

To serial w którym choć trochę możemy poznać (prawdopodobnie nieco wyidealizowaną) więzienną rzeczywistość. Główna bohaterka , Piper Chapman, trafia tam na około 1,5 roku za błędy młodości, czyli pomoc w szmuglowaniu pieniędzy za narkotyki.  Niestety, nawet dobremu prawnikowi nie udaje się wynegocjować braku więzienia i Piper musi opuścić swoje, już ułożone życie oraz narzeczonego na rzecz placówki Litchfield.

Razem z nią poznajemy inne osadzone – ich życie, marzenia i troski dnia codziennego. Dowiadujemy się  jak to się stało, że trafiły za kratki, na czym „wpadły” i co skłoniło je do popełnienia przestępstwa.  Przez tę wielowątkowość postaci serial jeszcze bardziej wciąga, co sprawia, że „obejrzyj następny odcinek” klika się samo. W końcu tam każdy może znaleźć inną osobę do kibicowania jej losowi! Mnie najbardziej zaciekawiła Ruda – osadzona Rosjanka „rządząca” więzieniem”, czarnoskóra Taystee oraz Leanne – dziewczyna wychowana przez Amiszów.

„Orange is the New Black” porusza widza oraz uświadamia jak trudne psychicznie jest życie za kratami. Dodatkowo, przez to, że się wciągasz, czas płynie szybciej i zapominasz o swoich problemach, a przecież tego właśnie oczekujemy od serialu, prawda? I choć pierwsze sezony były najlepsze, a te ostatnie są coraz bardziej naciągane, to i tak polecam. Warto zobaczyć choćby tę pierwszą serię. No i jeżeli nawet mojemu facetowi się spodobał film o kobietach w więzieniu, to coś w tym musi być!

2. ATYPOWY

Wiesz czym jest autyzm? Bo wiesz – jeżeli myślisz, że powodują go szczepionki albo jest zaraźliwy, to… wcale nie wiesz.  Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju. Przejawia się w trzech sferach: jakościowych zaburzeniach w komunikacji i interakcjach społecznych oraz sztywnych wzorcach zachowań, aktywności i zainteresowań.

Serial „Atypowy” przybliża nam codzienność osoby z wysokofunkcjonującym autyzmem atypowym i robi to w naprawdę ciekawy sposób!  Głównego bohatera – Sama, poznajemy jako wrażliwego chłopaka, który jak każdy rówieśnik, chciałby sobie znaleźć dziewczynę. Jednak jak to zrobić gdy nie umiesz się naturalnie uśmiechać i (między innymi)  nie łapiesz dwuznacznych wyrażeń? Oto jest pytanie! Do tego masz fioła na punkcie Antarktydy  oraz pingwinów, przez co najchętniej cały czas byś o nich rozmawiał, co jednak niezbyt kręci nastoletnie dziewczyny?  Trudne zadanie, prawda?

Na ekranie możemy obserwować, jak Sam powoli uczy się relacji damsko – męskich, co często bywa komiczne. Jednocześnie samemu dowiadujemy się co nieco o autyzmie, więc mamy 2w1: przyjemność z oglądania, a potem trochę wiedzy w głowie.

Warto  dodać, że ten ciekawy serial nie skupia się tylko na Samie – pokazuje też jak rodzina musiała przystosować się do jego niepełnosprawności , co zwraca uwagę na to jak bardzo niepełnosprawność może zmienić życie.

4 ciekawe seriale które warto obejrzeć na wiosnę - taca beautiful reasons to be happy

3. ANIA, NIE ANNA

Czy któraś a z kobiet jako dziewczynka nie była fanką Ani z Zielonego Wzgórza? Pamiętam, że sama ją uwielbiałam! Spędziłam wiele wieczorów na czytaniu o jej przygodach, a gdy Netflix wypuścił „Ania, nie Anna” poświęciłam ich jeszcze więcej na zapoznanie się z jej serialową wersją. I wiecie co? Nie zawiodłam się! I choć parę rzeczy jest tam pozmienianych (np. bardziej mroczny klimat, przebłyski feminizmu), to i tak ujął mnie za serducho!

Na początku nie byłam przekonana do głównej aktorki – jako fance Megan Follows ciężko było mi wyobrazić ją sobie w tej roli. Jednak potem obejrzałam i … przepadłam!

Piękne krajobrazy, muzyka i dobrzy aktorzy – czy można chcieć czegoś więcej? W każdym razie dla mnie to świetna produkcja w sam raz na wiosenne wieczory – zdecydowanie odpręża również po ciężkim dniu na uczelni.  To też dobra propozycja na maraton na babski wieczór!

4. SERIAL 3%

3% to ciekawy i bardzo wciągający serial, opowiadający o społeczeństwie podzielonym na „wybrańców” i „przegranych”. Jak można się domyślić – Ci lepsi żyją w luksusie na Wyspie, natomiast przegrani żyją w łachmanach, stłoczeni w slumsach. Jednak pozycje te nie są przyznawane z góry – każdy człowiek sam decyduje o swoim losie.

W wieku 20 lat, każdy członek ubogiego społeczeństwa bierze udział w „Procesie” – konkursie, który ma wyłonić najlepsze 3% przystępujących do niego osób.  Zwycięskie 3% dołącza do elity na Wyspie, natomiast przegrani wracają  do faweli, próbując zapomnieć o porażce. W tym społeczeństwie nie ma nawet typowych religii – jedyną wiarą jest ta w „Proces”. Elitarny konkurs ma nawet swoich kapłanów w slumsach, którym co prawda nie udało się dostać na Wyspę, ale głoszą, że jest to cudowne miejsce, że „przejście Procesu” ich wyzwoli itd.

Tym co bardzo spodobało mi się w 3% była (tak samo jak w przypadku „Orange…”), mnogość bohaterów i ich historii. Poznajemy Michele, niepełnosprawnego Fernando , bezdomną Joanę, Rafaela i wiele innych postaci.  Jednak nie zrażajcie się imionami – to nie jest żadna brazylijska telenowela z „never ending story”.

Serial 3% przedstawia też bardzo dokładnie, do czego jesteśmy w stanie się posunąć by wygrać i dlaczego nie warto czuć się lepszym od innych. Widać też jak działa władza, co motywuje bohaterów i porządnie skłania do zadania sobie pytania „Co ja bym zrobiła na jego miejscu?”. Zdecydowanie warto obejrzeć.

5. BLACK MIRROR

Wiem, wiem – miały być tylko cztery. Jednak Black Mirror opisywałam już w oddzielnym poście, więc nie dodawałam tego serialu do „oficjalnej listy”, by nie powielać treści. Wystarczy kliknąć tutaj -> Black Mirror, czyli o tym jak się przekonałam do seriali. Jestem pewna, że Cię zaciekawi!

4 CIEKAWE SERIALE, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ NA WIOSNĘ – PODSUMOWANIE

Na dziś, to już wszystkie polecane ciekawe seriale, które warto obejrzeć Myślę, że będą w sam raz właśnie na takie wiosenne wieczory, gdy po całym dniu na świeżym powietrzu, chce się odpocząć i trochę zrelaksować, zamiast scrollowania Facebooka. Nie mówiąc już o pocieszeniu, gdy coś na studiach nie wyjdzie – wtedy można przenieść się do innego świata i przy okazji zapomnieć choć na chwilę o własnych.

A jakie ciekawe seriale polecasz Ty?