cytat, który podnosi na duchu - fajne cytaty na poprawę humoru

Ulubiony cytat, który podnosi na duchu w trudnych chwilach

Czasem siedzę na wykładzie i czuje się durna jak ta koza, co zje nawet papier. Innym razem nie mam ochoty nikomu pomagać, bo padam na twarz i jedyną rzeczą o której marzę jest łóżko. Może być nawet bez poduszki i kołdry – trochę miękkiego miejsca będzie spełnieniem moich marzeń. Nieraz czuję się niepotrzebna innym ludziom i mam wrażenie, że jakbym zniknęła to zauważyłoby to zaledwie kilka osób. Staram się walczyć z tymi złymi nastrojami, nie poddawać im się, ale wiadomo – raz wychodzi to lepiej, a raz gorzej. Dlatego właśnie wtedy przydaje się cytat, który podnosi na duchu w trudnych chwilach.

Mówię tutaj oczywiście o fragmencie z filmu „Służące”, czyli:

JESTEŚ MĄDRY, JESTEŚ DOBRY, JESTEŚ POTRZEBNY

W filmie „Służące” te słowa wypowiada Aibileen, czarnoskóra pomoc domowa do malutkiej dziewczynki, którą się opiekuje. A warto wiedzieć, że służąca to jedyna osoba, które podnosi samoocenę małej i jej wiarę w siebie, bo matka chyba nawet nie lubi swojej córeczki, natomiast ojciec spędza całe dnie w pracy.

Odkąd obejrzałam ten film, cytat, który podnosi na duchu jest ze mną bardzo często. Od dawna chodziło mi po głowie fakt, że wielu osobom przydałoby się mówić to każdego dnia, by poczuli się lepiej. Na mnie działa, więc może na innych też?

UCZNIU, JESTEŚ MĄDRY, JESTEŚ DOBRY, JESTEŚ POTRZEBNY

Wiem, że czasem wydaje Ci się, że Mama, czy Tata tylko zabraniają dobrej zabawy. Myślisz sobie:

„W końcu kto by nie chciał wymalować białych ścian w salonie? Przecież są takie puste! Dzięki moim rysunkom wreszcie nabrały kolorów! Czemu oni się znowu złoszczą? ”

Zdarza się, że nie rozumiesz czemu rodzice są tacy zmęczeni i nie chcą po raz setny budować z Tobą kolejnej wieży z  klocków.  No i kto to widział, by o szóstej rano w sobotę jeszcze leżeć w łóżku i spać? W końcu jest tyle fajnych rzeczy do zrobienia!

A może w szkole czasem Ci coś nie wyjdzie? Wiesz, kolega podokucza, Ty mu oddasz, a pani jeszcze niesprawiedliwie wpisze uwagę? Do tego te zadania domowe o których czasem zapomnisz i gdy nadchodzi czas ich sprawdzania czujesz się jak najgorszy uczeń świata?

Wiem, to wszystko wcale nie pomaga Ci poczuć się dobrze. Ale wiesz co? Mam dla Ciebie cytat, który podnosi na duchu.

Jesteś mądry – całkiem możliwe, że instynktownie rozpoznajesz fałsz, widzisz więcej, niż inni sobie wyobrażają, a Twój mózg rozwija się nieprawdopodobnie szybko!

Jesteś dobry – starasz się nie okłamywać rodziców, na swój sposób im pomagać, a kolegom chętnie oddasz ten szpinak, co na niego nawet patrzeć nie umiesz.

Jesteś potrzebny – prawdopodobnie jesteś największą radością Twoich rodziców!

RODZICU, JESTEŚ MĄDRY, JESTEŚ DOBRY, JESTEŚ POTRZEBNY

Zdarza się, że  ulegasz swojemu dziecku i dajesz mu jakąś czekoladkę. Innym razem wracasz padnięty z pracy i mimo wyrzutów sumienia, naprawdę nie masz już siły czytać 50 stron opowiadania o „My little pony”.  Błogosławisz dnie, w których Twoje dziecko kładzie się spać przed 20, a czasem pozwalając mu zbyt długo korzystać z tableta, czujesz się jak najgorszy rodzic na świecie.

Ale wiesz co? Mam dla Ciebie cytat, który podnosi na duchu.

Jesteś mądry – wiesz, co dla Twojego dziecka jest najlepsze, a przecież i tak w ostatecznym rozrachunku czas spędzony z Tobą będzie dłuższy, niż  z tabletem.

Jesteś dobry. Jesteś potrzebny – pomagasz swojemu dziecku każdego dnia stawać się lepszym człowiekiem, jesteś dla niego wzorem i autorytetem.

STUDENCIE, JESTEŚ MĄDRY, JESTEŚ DOBRY, JESTEŚ POTRZEBNY

Rozumiem, że mimo lubienia swoich studiów, czasem Twoja ochota na pójście na zajęcia wyemigrowała na Hawaje. Zwłaszcza, jeżeli to tylko jakiś zapychacz byle się ECTSy zgadzały, a lista wymagań prowadzącego jest długa jak stąd do Australii. Do tego masz też ochotę mieć jakieś życie prywatne, poczytać parę obyczajówek, obejrzeć seriale, zamiast ciągle siedzieć w książkach, choć sesja już za rogiem. I choć profesorowie powiedzą, że jesteś leń, to wiesz co? Mam dla Ciebie cytat, który podnosi na duchu

Jesteś mądry – może potrafisz napisać całkiem niezłą pracę zaliczeniową dzień przed terminem, może w grupie tworzysz projekt, który poszerza horyzonty lub po prostu podsuniesz komuś fajny pomysł?

Jesteś dobry – pożyczysz koledze notatki na egzamin, wpiszesz znajomego na listę obecności, czy poratujesz kogoś obiadem w akademiku?

Jesteś potrzebny – może Twoja pomoc przy organizacji konferencji jest dla organizatorów niezastąpiona, a do tego wiedza zdobyta na studiach sprawi, że w jakiś sposób przysłużysz się społeczeństwu?

PRACOWNIKU, JESTEŚ MĄDRY, JESTEŚ DOBRY, JESTEŚ POTRZEBNY

Zdarza się, że nawalisz. No po prostu czasem talerze same wyślizgują się z dłoni, maile wysyłają z literówkami,  a w Photoshopie przypadkiem wytniesz czyjąś nogę i zauważysz to dopiero w druku.

Ale wiesz co? Mam dla Ciebie cytat, który podnosi na duchu

Jesteś mądry – może umiesz zapamiętać zamówienia z 5 stolików, może Twoje grafiki zachwycają pół firmy lub może księgowość ogarniasz z prędkością światła?

Jesteś dobry – może podasz kawę koleżance, pomożesz koledze wypełnić tabelki w Excelu, zastąpisz znajomego,  nie zostawisz znajomego samego na parkingu, gdy zepsuło mu się auto i musi odpalać „z kabli”?

Jesteś potrzebny – bez Ciebie nie byłoby tak wesoło, teksty w internecie nie byłyby tak zgrabnie napisane, a strony internetowe – tak wypasione?

CZŁOWIEKU! JESTEŚ MĄDRY, JESTEŚ DOBRY, JESTEŚ POTRZEBNY!

Wierzę, że każdy z nas jest w jakiś sposób inteligentny i z natury rodzi się dobry. Wszyscy jesteśmy też potrzebni – na co dzień wspieramy innych, inspirujemy ich, denerwujemy, rozśmieszamy, złościmy, pocieszamy itd., bezpośrednio wpływając na ich losy. Tak więc, uśmiechnij się – bez Ciebie świat nie byłby taki piękny.

PS. Zajrzyj też do: