do posta - herbaciarnia Smoczy czajnik

Fajne miejsca na Śląsku #1 – herbaciarnia „Smoczy Czajnik”

„Fajne miejsce w Katowicach, fajne miejsce w Katowicach, fajne miejsce w Katowicach… No ruszże głową!” – powtarzałam do siebie pewnego dnia. Wszystko za sprawą planowanego spotkania w Katowicach z dawno niewidzianą koleżanką. Potrzebowałyśmy spokojnego miejsca, bez wielkich tłumów, gdzie można się swobodnie rozłożyć i przegadać parę godzin, nie wydając przy tym majątku.

KAWIARNIA? WYJĄTKOWO NIE DLA NAS!

Niby nic trudnego – przecież w Katowicach jest tyle kawiarni, że bez problemu powinnyśmy znaleźć jakąś fajną miejscówkę, prawda? Jednak nie wspomniałam tutaj o jednej ważnej rzeczy, mianowicie – moja bliska koleżanka nie może jeść glutenu i raczej powinna uważać też na kawę. Tymczasem wszystkie znane przeze mnie kawiarnie (jak nazwa wskazuje) mają ogromny wybór kaw i ciastek, natomiast z innymi napojami to już bywa trochę gorzej. Dlatego właśnie wpadłam na pomysł… herbaciarni!

HERBACIARNIA ZNALEZIONA PRZEZ PRZYPADEK

Oczywiście pomysł pomysłem, ale jako, że nie jestem wielkim smakoszem herbat, to żadnej nie znałam, więc musiałyśmy zaufać internetom ( i przypadkowi). Właśnie tym sposobem trafiłyśmy do herbaciarni „Smoczy Czajnik” i nie wiem jak moja koleżanka, ale mnie to miejsce zdecydowanie ujęło za serducho!

IDEALNY KLIMAT HERBACIARNI

Po pierwsze – wystrój. Wszystko jest urządzone w orientalnym klimacie, przez co możemy choć na chwilę przenieść się na Bliski Wschód. W tle gra spokojna muzyka, a w powietrzu unoszą się zapachy różnych herbat. Mamy tam wygodne kanapy, na ścianie wisi orientalny wachlarz, do tego salę delikatnie rozświetlają lampiony. W niektórych miejscach u sufitu przymocowano też smoki origami, które sprawiły, że zapragnęłam nauczyć się wykonywać takie cudo z papieru. A skoro o suficie mowa, to nie znajdziemy tam takiego zwykłego, białego sufitu, o nie! Tutaj wszystko jest dopracowane, nawet taki szczegół jaki sufit, który jest udekorowany ogromną belą ciemnoczerwonego materiału.

herbaciarnia Smoczy Czajnik w Katowicach - Fajne miejsca na Śląsku

UCIEC OD ZGIEŁKU MIASTA

Dodatkowo, stoliki w herbaciarni są dość duże i rozmieszczone tak, że można na luzie pogadać nawet o bardzo prywatnych rzeczach. Tak wiem – dla większości ludzi to nie będzie miało znaczenia. Jednak ja źle się czuję w miejscach, gdzie na metr kwadratowy przypada 10 stolików i spokojnie mogę powiedzieć o czym rozmawia para przy stoliku A, koleżanki przy B itd., nawet starając się z całych sił nie słuchać.  Jakoś moje poczucie bezpieczeństwa trochę wtedy wariuje, a jak wiemy z piramidy Maslowa – by zaspokajać potrzeby wyższe (jak np. swobodna rozmowa), trzeba też wpierw zaspokoić te niższe. A tak mamy przestrzeń dla siebie na zachowanie dystansu, przyjemny klimat i oczywiście pyszne herbatki – wprost idealne miejsce dla introwertyków i wszystkich ludzi, którzy chcą uciec od zgiełku wielkiego miasta.

DO WYBORU, DO KOLORU!

Jednak jak można się domyślić, tym co mnie najbardziej urzekły były… herbaty! Cóż za niespodzianka, prawda? W herbaciarni „Smoczy Czajnik” mamy ich naprawdę duży wybór – mamy mieszanki ziołowe, herbaty czarne, czarne aromatyzowane, zielone, rooibos, yerba mate, czerwone, białe, honeybush, żółte, a nawet niebieskie!

Dodatkowo obsługa jest bardzo pomocna –  bo przy pierwszej wizycie wahałyśmy się, która herbatę wybrać  i sympatyczny pan dał nam do powąchania różne mieszanki, byśmy pozostawiły wybór naszym nosom. I wiecie co? To była świetna decyzja! Moja herbatka – „Mały Budda” była pyszna, tak samo „Orzeszkowy Buziak” koleżanki. Polecam też „Rooibos Afrykański Busz” oraz… uważanie, żeby nie rozlać podczas nalewania herbaty do kubka z czajniczka. Bardziej utalentowanym osobom (np. mnie) zdecydowanie łatwiej jest przypadkowo coś wylać.

HERBACIARNIA „SMOCZY CZAJNIK” – ZAJRZYJ KONIECZNIE!

Podsumowując, jeśli szukasz fajnego miejsca w Katowicach, gdzie można się spotkać z bliskimi i na spokojnie pogadać, to zdecydowanie polecam herbaciarnię Smoczy Czajnik. Przyjemny klimat i wystrój, duży wybór pysznych herbat i smoki orgiami – to wszystko sprawia, że zdecydowanie warto się tam wybrać.  A nuż to miejsce zauroczy i Ciebie?


Niestety w środku herbaciarni udało mi się zrobić tylko jedno zdjęcie, wiec na tytułowe musiałam wykorzystać stocksnap.io