niesamowite niespodzianki

8 sposobów na zrobienie niespodzianki, która naprawdę ucieszy!

Od zawsze miałam problem z robieniem innym prezentów, ale teraz, dzięki przyjaciółce, już wiem, co robić, żeby moje niespodzianki na pewno ucieszyły!

Od zawsze miałam problem z prezentami dla innych. Często siedziałam i kombinowałam długie godziny, co komu kupić, żeby go zadowolić, a przy tym nie wydać małej fortuny na prezenty (patrz: Co kupić chłopakowi /  dziewczynie? 20 pomysłów na kreatywny prezent!) Jednak z tym sobie jeszcze w miarę umiałam poradzić – czasem  pytałam wprost „Co chcesz ode mnie dostać?” i problem rozwiązywał się sam. Jednak znacznie gorzej było gdy na to pytanie odpowiadano : „Nie wiem, wymyślisz coś!” lub wiedziałam, że ta osoba uwielbia niespodzianki, więc takim pytaniem zepsuję wszystko.

Wiele razy zastanawiałam się jak dobrać taką niespodziankę, zwłaszcza, sama za nimi nie przepadam – wolę od razu dowiedzieć się co dostanę albo wręcz pójść z darczyńcą do sklepu i (znając budżet) wskazać „kup mi to”.

Przez te wszystkie lata kombinowania nadal nie udało mi się dowiedzieć jak robić innym świetne niespodzianki, dlatego w tym roku powiedziałam STOP! PODDAJĘ SIĘ! i … spytałam moją przyjaciółkę jak ona to robi, że jej niespodzianki zawsze są idealnie dobrane i autentycznie cieszę obdarowaną osobę? Oto jej rady w połączeniu z paroma moimi wnioskami:

JAK ROBIĆ NIESPODZIANKI, KTÓRE NAPRAWDĘ UCIESZĄ:

1.ZANIM ZACZNIESZ PLANOWAĆ NIESPODZIANKI UPEWNIJ SIĘ CZY DRUGA OSOBA JE LUBI

To chyba najważniejsza rzecz. Bo po co masz się produkować na niespodziankę skoro druga osoba ich nie lubi? Wtedy cały problem z kombinowaniem masz z głowy – wystarczy zapytać lub przejść się z daną osobą do sklepu!

2.BĄDŹ OBSERWATOREM

Uważnie słuchaj o czym mówi druga osoba w okresie przedświątecznym / przed urodzinowym. A nuż daje Ci wskazówki? Zwróć tez uwagę na to, co najczęściej ogląda w sklepie i przede wszystkim – jak te rzeczy komentuje.  Czasem powie „o rany, jak ktoś może chodzić w takiej bluzce?”, a czasem „Ale fajne! Szkoda, że takie drogie”.  I właśnie w tym drugim przypadku zaczynasz działać.

3.ZAPYTAJ RODZICÓW / ZNAJOMYCH

Jeżeli dobrze nie znasz drugiej osoby, bo widujesz się z nią dwa razy do roku lub co gorsza, wylosowałeś ją na szkolne mikołajki, to zaufaj mi – nic dobrego z tego nie wyniknie. Dlatego najlepiej zapytaj  rodziców / najbliższych przyjaciół z czego ta osoba ucieszyłaby się najbardziej.

4.UWAŻAJ NA DUBLE

Jeżeli masz już pomysł, ale nie jesteś pewien czy Twój obdarowany nie ma już czegoś takiego, to tym bardziej wytęż wszystkie swoje zmysły, by upewnić się, że Twój będzie jedyny i niepowtarzalny.  Przecież nie chciałabyś, żeby podczas wręczania np. książki ulubionego autora, okazało się, że ten egzemplarz już leży na półce, prawda?

Nie kupuj też w ciemno rzeczy, które leżą na wszystkich wystawach w  empikach, matrasach itd., bo bardzo możliwe, że ktoś inny może wpaść na ten sam pomysł. Np. mnie zdarzyło się dostać dwa identyczne kalendarze.

niespodzianki, prezenty

5.BĄDŹ SZPIEGIEM

Wbrew pozorom, tutaj facebook też się przydaje.  Jakim cudem? To bardzo proste – przez polubienia! Wystarczy wejść na jej profil, kliknąć na „więcej”, potem „polubienia” i już macie dostęp do wielkiej bazy danych! Widzisz jakich wykonawców lubi (może kupić płytę?), jakie książki czyta (oooo, też lubi Evansa jak ja!)  i już – pomysły na niespodzianki prawie gotowe!

Ta opcja ma też haczyk – druga osoba może mieć ukryte polubienia, a wtedy z mini-szpiegowania nici! Jednak bardzo niewielu moich znajomych ma to poukrywane, więc myślę, że z Twoim też nie będzie problemu.

6.BĄDŹ AKTOREM

Oto historia K. : „Mój tata od kilku miesięcy narzekał na brak wiertarki. To nasza domowa złota rączka, lubi sobie pomajsterkować,  więc jej brak był dla niego uciążliwy. Razem z rodzinką stwierdziliśmy, że ucieszyłby się z wiertarki, jednak mielimy mały problem – nikt z nas się na nich nie zna! Dlatego pewnego dnia, gdy wracaliśmy z zakupów, narzeczonemu mojej siostry „przypomniało” się, że mieli kupić wiertarkę dla jego taty, a on nie ma pojęcia co wybrać, żeby się ucieszył. Zaciągnęliśmy go do sklepu, a on wskazał nam dokładnie ten model, który mu się podobał. Potem wykręciliśmy się brakiem kasy, a następnego dnia moja siostra wróciła do sklepu i kupiła wiertarkę”

7.RUSZ GŁOWĄ: CO SIĘ PRZYDA, DŁUGO PTRZETRWA, A JEDNOCZEŚNIE UCIESZY?

Każdy z nas lubi dostawać prezenty nietrwałe – np. ulubione słodycze, czy kwiaty dla kobiet. Jednak niespodzianki dużo bardziej cieszą, gdy wystarczają na dłużej niż 2 tygodnie. Przykładowo – rok temu dostałam od przyjaciółki naszyjnik. Ponieważ idealnie wstrzeliła się w mój gust, bardzo często go noszę, a przy każdym zakładaniu myśl o niej. To się nazywa prezent idealny, czyż nie? Myślę, że Panowie teraz już zrozumieli dlaczego kobiety tak lubią dostawać biżuterię!

8.BĄDŹ CIERPLIWY!

Przecież nie chcesz się wygadać i zepsuć niespodzianki! Dlatego, jak to określiła K:  „musisz umieć trzymać gębę na kłódkę”

A jakie są Wasze patenty na zrobienie niesamowitej niespodzianki? Czy tak jak ja mieliście z tym wielki problem, czy raczej dobranie czegoś, co ucieszy drugą osobę,  łatwo Wam przychodzi?