lista ulubionych blogów, czyli share week - kawa

Poszerz horyzonty #9 – lista ulubionych blogów, czyli share week 2016

Szukasz ciekawych blogów, czegoś do czytania wieczorami, a może jedno i drugie? W takim razie zapraszam na Share Week – tutaj na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Ptaszki ćwierkają, że u Andrzeja Tucholskiego rozpoczął się kolejny Share Week, więc czas na nietypowe wydanie poszerzanie horyzontów! Kawa / czekolada /ciastko w dłoń i jedziemy!

CZYM JEST SHARE WEEK?

To akcja, w której blogerzy polecają innych blogerów!

Potem wysyłamy zgłoszenia i Andrzej przez kilka tygodni jest zakopany w excelowych tabelkach, podliczając, którzy twórcy są najbardziej polecani i publikuje wyniki u siebie.

Dzięki poprzednim edycjom Share Weeka poznałam wiele fantastycznych blogów, które goszczą na mojej liście czytelniczej w bloglovin do dziś.

I pomyśleć, że moja przygoda z blogami zaczęła się od czytania 2/3, a teraz śledzę ich prawie 165!

Niestety nie mogę tutaj polecić wszystkich, więc wybrałam tylko ukochaną trójkę, którą zgłoszę u Andrzeja oraz parę innych blogów, na które regularnie zaglądam.

Gotowi? To zaczynamy – oto:

LISTA MOICH ULUBIONYCH BLOGÓW:

WITAJ SŁOŃCE

Dorota to dla mnie niezwykła kobieta o wielkiej życiowej mądrości. Jej teksty zawsze sprawiają, że zatrzymuję się w tym całym pędzie i zastanawiam się nad sobą.

Najbardziej podoba mi się sposób jakim pisze o kobiecości – w jej tekstach nie ma ani grama agresji i gwałtowności, jest łagodna i niczego nie narzuca, jedynie sugeruje.

Warto śledzić na bieżąco!

JASKÓŁCZARNIA

Paulina to chyba jedna z niewielu blogerek, która potrafi tak ciekawi pisać o feminizmie. Jej blog jest pełen dziewczyńskich treści:  polecane seriale, kanały na youtubie, herstoria i mnóstwo inspirujących treści, które często skłaniają mnie do przemyśleń na tematy, na które wcześniej nie zwróciłabym uwagi.

ANIA MALUJE

Ania jest dla mnie ogromnym wzorem i motywacją do dalszej pracy nad samą sobą. Zawdzięczam  jej bardzo wiele: to ona nauczyła mnie codziennego zapisywania 3 rzeczy za które jestem wdzięczna, który zmodyfikowałam wraz ze słoikiem szczęścia i obecnie zamiast wrzucać do słoika swoje sukcesy, wrzucam małe karteczki wdzięczności. W chwili złego nastroju nie muszę ich nawet czytać – często wystarcza mi nawet zerknięcie na wypełniony słoik.

I przede wszystkim to u niej pierwszy raz usłyszałam o sposobie kształtowania swoich nawyków dzięki arkuszowi z kratkami i zielonymi lub czerwonymi kratkami. Obecnie korzystam z nieco innego  arkusza, z którym jest mi łatwiej, ale nigdy nie zapomnę, że to właśnie dzięki Ani zaczęłam w ogóle robić coś z własnym życiem.

Share week - lista ulubionych blogów - grafika

SOCJOPATKA

Tutaj już sama nazwa mnie zachwyca! Czytając posty Dagi, często mam ochotę napisać w komentarzu w stylu „znam ten stan! Mam tak samo!”, no i tak jak reszta blogów z tej listy – nieźle daje do myślenia! Wiem, że zawsze znajdę tam coś ciekawego.

ALICJA MA KOTA

To kolejne świetne miejsce w sieci! Czytając posty autorki czuję, że byśmy się dobrze dogadywały, zwłaszcza, że obie lubimy książki Agathy Christie! jak klikniecie w powyższy link, to na pewno znajdziecie tam 5 rzeczy za które pokochacie kryminały Christie! Również warto zajrzeć.

KRÓLICZEK DOŚWIADCZALNY

Uwielbiam bloga Asi, bo wiem, że zawsze znajdę tam wiele wartościowych treści, zwłaszcza z dziedziny psychologii. Nie mówiąc już o tym, czytając rzeczy, które poleca we wtorlinkach, magicznym sposobem z jednej otwartej karty robi się dziesięć. Jak ona to robi, że zawsze udaje jej się mnie zainteresować?

ZAPARZĘ CI HERBATĘ

Kinga określa swojego bloga jako „prawdopodobnie najbardziej przytulne miejsce w Sieci.”  I potwierdzam – naprawdę tak jest!


To tylko mały wycinek z listy blogów, które śledzę na bieżąco. Jednak myślę, że nikomu nie chciałaby się przeglądać listy 160, więc musiałam dokonać wyboru. Bardzo, bardzo trudnego wyboru.

A jakie są Wasze ulubione blogi? Bierzecie tez udział w Share Weeku? Jeżeli tak, to bardzo chętnie przejrzę Wasze posty polecające innych twórców – wrzucajcie do nich linki w komentarzach!