Bezludna wyspa i statek kosmiczny, czyli parę nietypowych pytań

A Ty? Kogo zabierałbyś ze sobą na statek kosmiczny? Co spakowałabyś na bezludną wyspę? Jaką moc chciałabyś mieć?

Trochę mnie tutaj nie było, ale to wszystko dlatego, że postanowiłam sobie zrobić jeszcze małe wakacje we wrześniu i pojechałam na wycieczkę do Niemiec, a dokładniej w okolice Bawarii. Wróciłam z niej przedwczoraj i bardzo miło się zaskoczyłam, bo parę osób nominowało mnie do „Liebster Blog Award”.

Ale co to jest? Dla niewtajmniczonych:

Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Zabawa polega na odpowiedzeniu na 11 pytań zadanych przez innego blogera oraz wymyślenie innych pytań 11 kolejnym osobom. Jednak ja otrzymałam tych nominacji całkiem sporo bo aż osiem! A było to od: Będę Kimś,  Basha My Way, Lifeholic, I’m young wife, Justekmakemesmile, Mara Time, Dream Team, Ewa Bloguje.

Dostałam też nominację od Kingi z Zaparze Ci herbaty, ale jej wyzwanie polega na podaniu „X sposobów na idealny jesienny dzień”, więc zamierzam poświęcić na to całego posta.

Oczywiście nie chcę Was zamęczać czytaniem 88 odpowiedzi, więc po prostu po przejrzeniu wszystkich pytań odpowiedziałam na te, które mnie najbardziej zaciekawiły

To zaczynamy:

1.CO CI DAJE BLOGOWANIE?

Przede wszystkim nauczyłam się lepiej pisać. Stworzyłam taki mój mały zakątek, gdzie mogę wyrazić siebie, wymyślać opowiadania (patrz: Widzieć muzykę), pokazywać innym mój punkt widzenia. Wcześniej nie przepadałam za pisaniem, bo miałam styczność z tworzeniem tylko i wyłącznie wypracowań szkolnych, a te wychodziły mi strasznie oficjalnie i sztywno. Oczywiście przez to, gdy próbowałam pisać coś „for fun” , to nigdy nie wychodziło i szybko wrzucałam moją pracę do kosza. Teraz nawet próbuję pisać opowiadania, np, te z cyklu „Widzieć muzykę”

2.CO OSTATNIO WYWOŁAŁO U MNIE WIELKĄ RADOŚĆ?

Wjazd na Zugspitze i plac zabaw na wyspie Mainau! Ale o tym będzie więcej w relacji z wycieczki do Niemiec!

3.PRZEZ JEDEN DZIEŃ W ŻYCIU MOŻESZ BYĆ KIM ZECHCESZ. KIM ZOSTAJESZ I DLACZEGO?

Chyba zostałabym podróżnikiem w czasie – wtedy mogłabym ten dzień cały czas cofać, a przy tym codziennie zwiedzać jakieś inne miejsce.

widziećmzykę 6 podróż

4. WYGRYWASZ NA LOTERII MILION ZŁOTYCH. CO Z NIM ROBISZ? 

Dzielę ten milion na kilka części! Jedną przeznaczam na wielką podróż dookoła świata, za drugą kupuję sobie małe mieszkanko, trzecią odkładam na konto, czwartą przeznaczam na własny rozwój, a piąta lokuję w jakieś inwestycję.

5.BEZ JAKIEJ RZECZY NIE WYJDZIESZ Z DOMU?

Bez torebki nie wyjdę z domu! Oczywiście w tej torebce jest dużo więcej rzeczy, bo taką podstawą jest:

  • telefon – mam tam wszystko – zegarek, kalendarz, wszystkie piosenki, notatki z postami na bloga, listy zakupów
  • woda – zawsze przynajmniej pół litra sobie leży na dnie
  • szczotka do włosów – co tu dużo mówić, moje włosy się po prostu szybko „rozwalają” i często muszę je poprawiać
  • pieniądze – bo jak zrobię zakupy po drodze, jak nie będę miała za co ich kupić? Bez pieniędzy w portfelu ani rusz!

6.MAJĄC DO WYBORU BYĆ BEZ RĘKI ALBO BEZ NOGI WYBRAŁBYŚ…?

To bardzo trudne pytania, ale gdybym miała taką sytuację i mogła wybrać, to chyba jednak wolałbym życie bez nogi. Jakoś tak bez ręki byłoby mi strasznie trudno – nic nie umiałabym zrobić! Przecież wszystko robię rękami – piszę posty, rysuję, notuję, jem, maluję się, ubieram itd.!

pisanie

7.CZEGO ŻYCZYŁBYŚ SOBIE SPYTANY O JEDNO ŻYCZENIE PRZEZ DŻINA?

Może poprosiłabym o to, by zawsze być szczęśliwą? Choć nie – być szczęśliwą to chyba zbyt mocne słowa, bo przecież smutek, złość i inne emocje też są nam potrzebne. Może w takim razie lepsza byłoby stałe poczucie spokoju? Wróć – cały czas to byłoby nudne! Ehh, wbrew pozorom to naprawdę trudne pytanie! Hmm, a może pieniądze? Choć nie chciałabym wyjść na materialistkę, to jednak fajnie byłoby co miesiąc mieć na koncie jakąś sumkę. Ona umożliwiałaby mi normalne życie, rozwój i pracę tam gdzie sama chcę, z pasji, a nie z poczucia obowiązku bo „muszę coś do garnka włożyć i rachunki zapłacić”.  Choć nie – pieniądze nie pomogą mi jeżeli zachoruję na jakąś nieuleczalną chorobą. Tak więc, moim życzeniem byłoby wieczne zdrowie.

8.JAKA CECHA CHARAKTERU JEST U CIEBIE DOMINUJĄCA?

Zmienność! W końcu blog nazywa się ”Head Divided”, co oznacza, że w mojej głowie wszystko jest podzielone! Raz jestem wesoła, raz smutna. W jednej chwili wpadam w euforię, w drugiej już w wielki dołek. W skrócie: wszystko się cały czas zmienia!

uc59bmiech-1.jpg

9.WYOBRAŹ SOBIE, ŻE PRZYLATUJE PO CIEBIE STATEK KOSMICZNY I POZWALA CI ZABRAĆ TYLKO JEDNĄ OSOBĘ, KOGO WYBIERASZ I DLACZEGO?

To proste – Narwanego! Dlaczego? Bo z nim przynajmniej się nie zanudzę na śmierć! A jak coś pójdzie nie tak, to najwyżej się pozabijamy – nieważne czy patelnią, czy śmiechem!

10.JEDEN PRZEDMIOT, KTÓRY ZABRAŁABYŚ NA BEZLUDNĄ WYSPĘ. DLACZEGO WŁAŚNIE TEN?

Pewnie spakowałabym jakąś grubą książkę, żeby mieć tam co robić, a dodatkowo próbowała obejść „jeden przedmiot” pakując jeszcze dodatkowo długopis i notatnik. Przyczepiłabym zszywaczem notatnik do okładki, a z tyłu doszyłabym sznurek na którym wisiałby długopis. Takie 3w1!

książka

11.GDYBYŚ MOGŁA MIEĆ MAGICZNĄ MOC TO BYŁOBY TO…

Ale tylko jedną moc? Szkoda! Bo ja najchętniej skorzystałabym z trzech: latania, czytania w myślach oraz zwalniania i przyspieszania czasu bez konsekwencji! Jednak skoro muszę wybrać tylko jedną, to chyba wzięłabym tą ostatnią opcję, bo wtedy podczas przyjemnych chwil włączałabym zwalnianie czasu (doba 48h), a podczas tych niemiłych przyspieszała. I to bez starzenia się!

12.W JAKIM KOLORZE CZUJESZ SIĘ PIĘKNA?

O pięknie napisałam już całkiem sporo (patrz: Dlaczego jesteś brzydka?) i nie uważam, żeby jakiś kolor sprawiał, że czuję się ładna. To czy czuję się piękna, czy nie zależy tylko od mojego nastawienia, a nie od barwy np. koszulki. Choć niezaprzeczalnie jestem fanką czerwieni i nawet tego posta piszę mając na sobie czerwoną koszulkę!

Co prawda wyszło o jedno pytanie za dużo, ale już trudno! Postanowiłam tez zmienić trochę zasady i nominuję tylko 5 osób i zadaję tylko 5 pytań, więc myślę, że znajdziecie trochę czasu na odpowiedż, oczywiście o ile chcecie się zabawić, bo nikogo nie zamierzam zmuszać.

Nominuję:

Narwany wśród swoich

Rosaline

Bookworm on the Run

Small City Life

Patibloguje

A oto pytanie dla Was:

  1. Jakie są Twoje ulubione słodycze?
  2. Jakie miejsce jest Twoim małym „rajem na Ziemii”?
  3. Musisz wyjechać do obcego kraju na pół roku w delegację. Do wyboru masz tylko trzy państwa: Chiny, Peru i Nową Zelandię. Co wybierzesz i dlaczego?
  4. Co jest Twoim „must have” jeśli chodzi o pamiątki z podróży?
  5. Jakiej cechy ludzkiej najbardziej nie znosisz?

Powodzenia i miłego pisania!