Gibraltar - wybrzeże

Gibraltar i Hiszpania w zdjęciach cz.2 – 17 kadrów z Barcelony, Walencji i Gibraltaru

Niedawno pokazywałam już tutaj kilka zdjęć z Hiszpanii w poście „Hiszpania w zdjęciach – 20 kadrów ze zdecydowanie zbyt krótkich wakacji”. Teraz przyszedł czas na część drugą, w szczególności z dwoma miejscami, które mnie najbardziej zauroczyły. Mam nadzieję, że spodobają się Wam równie mocno jak mnie. Enjoy!

BARCELONA W ZDJĘCIACH

Barcelona to niesamowite miejsce, pełne sztuki na każdym kroku. Niestety, równie wypełnione jest też turystami, więc czuję, że muszę tam zajrzeć jeszcze raz w jakimś mniej popularnym czasie i sprawdzić, czy moja opinia o Barcelonie jest trafna.

Pierwsze cztery zdjęcia pochodzą z parku Guell, stworzonego przez Gaudiego.  Pierwotnie, architekt chciał zbudować w tym miejscu osiedle dla barcelońskich bogaczy, więc mało chciał przeprowadzić się gdzieś z dala od centrum i projekt nie wypalił. Jednak przynajmniej dzięki temu, mamy teraz śliczny park z zachwycającymi krajobrazami.

Nocą udało mi się też uchwycić katedrę Sagrada Familia odbitą w wodzie, a także sprawdzić jak duży zoom ma mój aparat i przybliżyć parę elementów elewacji.

Natomiast kamizelka ratunkowa na posągu Krzysztofa Kolumba to efekt pracy aktywistów, którzy chcieli zwrócić uwagę na osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne, nierzadko tracąc przy tym życie.

Barcelona - Park Guell

Barcelona - ceramika w Parku Guell.jpg

Park Guell w Barcelonie w Hiszpanii

Park Guell w Barcelonie -napis art

Barcelona - Sagrada Familia nocą - odbicie w wodzie.jpg

Hiszpania w zdjęciach - Sagrada Familia z bliska

posąg Krzysztofa Kolumba w Barcelonie

śliczne balkony w Barcelonie w Hiszpanii

WALENCJA W ZDJĘCIACH

Walencja była miastem w stosunku do którego miałam najmniej oczekiwań, bo i nie wiedziałam o nim zbyt dużo. I znów okazało się, że to, po czym nie spodziewałam się wiele, najbardziej mnie zaskoczyło! Jednak o Walencji na pewno się tutaj jeszcze wiele pojawi, więc zdradzę tylko, że pierwsze dwa zdjęcia są robione w okolicach oceanarium, natomiast ostatnie to wejście na miejski rynek w którym trafiłam na dużo dobrego jedzonka. 

przepiękne zdjęcia z Walencji

Mercado Central w Walencji w Hiszpanii

GIBRALTAR W ZDJĘCIACH

Pierwszą wielką radością na Gibraltarze był słyszany w sklepach język angielski. Jak dobrze w końcu rozumieć coś więcej niż dzień dobry, dziękuję, jutro (po hiszpańsku: buenos dias, gracias, mañana)! Kolejnym zaskoczeniem okazały się gibraltarskie pieniądze. Oczywiście wiedziałam, że płaci się tam funtami, ale nie zdawałam sobie sprawy, że na odwrocie niektórych monet są małpki! Poza tym widok zamglonej Afryki na Gibraltarze rzeczywiście robi wrażenie! Mimo to, czuję, że Gibraltar zapamiętam głównie dzięki małpkom (makakom), napotkanym w rejonie jaskini Świętego Michała. Swoją drogą, mieszkańcy mieli świetny pomysł, by wykorzystać ją jako salę koncertową! Dla wszystkich fanów historii Gibraltar ma jeszcze jedną atrakcję – pomnik generała Władysława Sikorskiego.

wycieczka na Gibraltar - widok na zamgloną Afrykę

Gibraltar - wybrzeże

makaki na Gibraltarze - wycieczka na Gibraltar

Śmigło Sikorskiego na Gibraltarze

Jaskinia która jest salą koncertową - Gibraltar w zdjęciach

POWRÓT DO WARSZAWY

Na deser, chętnie podzielę się jeszcze jednym zdjęciem z Warszawy. Zarówno ja, jak i Luby byliśmy wtedy wykończeni całodziennym zwiedzaniem Gibraltaru i nocną podróżą samolotem –  spałam  wtedy coś około dwóch godzin? Jednak gdy zobaczyliśmy rowery elektryczne, czym prędzej je wypożyczyliśmy i wybraliśmy się na przejażdżkę nad Wisłę. Jak pisałam już ostatnio – byłam pod wielkim wrażeniem odnowionych Bulwarów Wiślanych i – co możecie zobaczyć poniżej – po prostu nie mogłam sobie odmówić zabawy.

W Warszawie na odnowionych Bulwarach Wiślanych