Rodrigo Caro Sevilla - zdjęcia z Sewilli

Hiszpania w zdjęciach – 20 kadrów ze (zdecydowanie zbyt krótkich) wakacji

Niedawno wróciłam z Hiszpanii, całe rozpakowywanie i pranie mam już za sobą, część prezentów już poszła (lub w najbliższym czasie pójdzie) do moich bliskich, więc teraz mam czas na to, co tygryski lubią najbardziej. O czym mowa? O zdjęciach!

Oczywiście wpierw musiałam je ładnie uporządkować, ale wydaje mi się, że nie zrobiłam ich wcale tak dużo, więc to było całkiem przyjemne zajęcie. Jedynie w ostatnim dniu – na Gibraltarze – ostro zaszalałam z seriami zdjęć, jednak zdecydowanie wyszło mi to na dobre. Bo o ile zdjęcia architektury, jedzenia i innych rzeczy przeważnie są takie, jak sobie wyobrażałam, już za pierwszym razem, to niestety z ludźmi i zwierzętami już nie jest tak pięknie. Przeważnie najlepszymi ujęciami okazują się te z zaskoczenia i w ruchu, więc stwierdziłam, że trudno – najwyżej po powrocie poświęcę na nie trochę więcej czasu. W końcu Gibraltar i małpki hasające tak blisko mnie są tego warte, prawda? Jednak jako, że chciałabym podzielić się zdjęciami z każdego odwiedzonego miasta, to postanowiłam podzielić ten wpis na dwie części – pierwszą właśnie czytacie, a druga ( z Gibraltarem) pojawi się już za parę dni.

To tyle tego przydługiego wstępu – teraz czas Hiszpanię w zdjęciach!

HISZPANIA W ZDJĘCIACH

SEWILLA

Sewilla to miasto, które zachwyciło mnie już od pierwszych chwil. Ale czym? To już dużo trudniej określić. Po pierwsze,  nie natknęłam się tam na nic, co by mi się nie podobało. Po drugie – te kolory, ta roślinność, ta atmosfera! To wszystko sprawiło, że Sewillę ciężko będzie zapomnieć.

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć (kolejno) kilka losowych kadrów z uliczek Sewilli, przepiękne kolumny na jednym z mostków przy Placu Hiszpańskim, mozaiki (również na Placu Hiszpańskim) oraz katedrę w Sewilli, uchwyconą pomiędzy konarami drzew.

Sewilla zdjęcia - kierunkowskazy w Sewilli

Rodrigo Caro Sevilla - zdjęcia z Sewilli

kolumny z ceramiki - Plaza de Espana - Plac Hiszpański w Sewilli

Plac Hiszpański w Sewilli - pawilon Almeria

katedra w Sewilli - zdjęcia z Hiszpanii

KORDOBA

Kordoba to miasto, które kojarzy mi się przede wszystkim z Wielkim Meczetem, przekształconym w kościół. Podobał mi się też spacer wąskimi uliczkami miasta po dzielnicy żydowskiej – były bardzo urokliwe. Do tego to właśnie w Kordobie po raz pierwszy zwróciłam uwagę na ogromne, spadające z drzew pomarańcze, które czasem leżą na ziemi, jak to u nas bywa z jabłkami. Niestety, przeważnie są to gorzkie pomarańcze, więc nici z drugiego śniadanie zdobytego na ulicy.

Widok na Kordobę w Hiszpanii -Hiszpania w zdjęciach

Hiszpania w zdjęciach - uliczka w Kordobie

dzielnica żydowska w Kordobie - Hiszpania w zdjęciach

MADRYT

Madryt to całkiem ładne miasto, które jednak w porównaniu z innymi odwiedzonymi miejscami, nie zrobiło na mnie zbyt wielkiego wrażenie. Zresztą widać to nawet na poniższym zestawieniu, gdzie w przypadku Sewilli i Grenady starałam się ograniczać ze zdjęciami, a tutaj raczej jest ich niedomiar.  Poza tym, w Pałacu Królewskim w Madrycie, robienie zdjęć było możliwe tyko na początku, więc potem dokumentowałam już jego piękno tylko w głowie.  Za to bardzo spodobał mi się pomysł z rozwieszeniem długich bel materiału nad ulicami, przez co mogłam choć na chwilę ukryć się przed upałem. 

Madryt w Hiszpanii - Stare miasto - Hiszpania w zdjęciach

herb Hiszpanii - Madryt w Hiszpanii - Hiszpania w zdjęciach

GRENADA

Grenada to miasto, które zapamiętam głównie dzięki Alhambrze – arabskiemu pałacowi. Okazało się, że to właśnie tam ostatni Arabowie bronili się przed wyparciem z terenów Półwyspu Iberyjskiego. I od siebie koniecznie muszę dodać, że to miejsce robi wrażenie! Jako, że islam zakazywał malowania ludzi i zwierząt, to można tam znaleźć mnóstwo geometrycznych i kwiatowych wzorów, więc jako fanka różnego rodzaju mandali, czułam się tam jak w niebie, zwłaszcza jako perfekcjonistka, która ceni symetrię. Poza tym – ta zieleń, te fontanny! Jak się tym nie zachwycać? Poza tym, to właśnie w Grenadzie po raz pierwszy spróbowałam sangrii, która tak bardzo przypadła mi do gustu!

Alhambra w Grenadzie w Hiszpanii - Hiszpania w zdjęciach

Hiszpania w zdjęciach

Partal w Alhabrze w Grenadzie -Hiszpania w zdjęciach

Alhambra zdjęcia ogrodu Hiszpania w zdjęciach

zdjęcia Alhambra -Hiszpania w zdjęciach

zdjęcia z Alhambry w Grenadzie - fontanna

fontanna w Alhambrze w Grenadzie -Hiszpania w zdjęciach

lwy na dziedzińcu Alhambry -Hiszpania w zdjęciach

Santa Elena - uliczka w Grenadzie - Hiszpania w zdjęciach

sangria - tinto de verano podczas wycieczki do Grenady

HISZPANIA W ZDJĘCIACH – 20 KADRÓW ZE ZDECYDOWANIE ZBYT KRÓTKICH WAKACJI

To już wszystko na dziś.  Jak widać, nie ma tutaj zbyt wielu zdjęć z cyklu „najpopularniejsze zabytki Hiszpanii” ani żadne must have do zobaczenie. To po prostu moje subiektywne odczucia i kadry, które najbardziej do mnie przemówiły i zachwyciły, wraz z króciutkim podpisem.  To właśnie do tych kilku ujęć planuję wracać w najbliższych latach, chcąc sobie przypomnieć miłe chwile w Hiszpanii. Mam nadzieję, że dla Was oglądanie Hiszpanii w zdjęciach będzie równie przyjemne, jak dla mnie tworzenia tego posta. Tymczasem znikam już z paletką do badmingtona, by na maksa wykorzystać te wakacje!