polecane blogi - share week 2018

3 polecane blogi, czyli share week 2018!

Share Week już od jakiegoś czasu hula na innych blogach. Twórcy polecają twórców, ja to wszystko czytam, a potem mam miliony nowych kart pootwieranych, aż się przeglądarka z tego nadmiaru dobroci zawiesza.  Praktycznie zawsze się da znaleźć coś ciekawego i poszerzyć przez to swoje horyzonty.  I choć co prawda można nominować tylko trzech twórców, to mnóstwo osób wymienia też inne polecane blogi. Dzięki temu nawet jeżeli te nominowane mnie nie zainteresują, to czytając resztę zestawienia trafiam na jakieś perełki. Ale po kolei – dla niezorientowanych:

CZYM JEST SHARE WEEK?

Share week to świetna akcja wymyślona przez Andrzej Tucholskiego. Jak mówi nazwa – wszystko opiera się na dzieleniu.  Każdy bloger, który chce wziąć udział powinien opublikować post u siebie, w którym wymienia 3 polecane blogi. Następnie wrzuca linka w komentarzach pod tym postem – zgłoszenia do Share Week 2018. Kolejnym krokiem jest wypełnienie ankiety w powyższym wpisie do 8 kwietnia, tak by Andrzej mógł podliczyć zgłoszenia. Po jakimś czasie ( i pewnie sporej liczbie godzin Andrzeja nad arkuszem kalkulacyjnym) pojawia się wpis z podsumowaniem, wyjaśniający, które blogi były polecane najczęściej. Dzięki temu widać jak na dłoni perełki blogosfery w danym roku, a i ja – jeżeli nie natrafię po tym łańcuszku na któryś polecany blog – to potem mogę nadrobić zaległości.  Warto też pamiętać, że głównym kryterium jakość i ważność.

MOJE POLECANE BLOGI?

A jakie blogi wpisują się u mnie na tę listę? Cóż – przyznam szczerze, że wybranie tylko trzech osób było dla mnie ogromnym wyzwaniem. Jak pisałam już w innym zestawieniu – Fajne blogi – czytam całe mnóstwo twórców i zdcydowanie łatwiej było mi polecić ich wtedy, gdy nie musiałam wartościować i po prostu podzielić się tym, co czytam. Jednak rozumiem, że gdyby wszyscy polecili tyle blogów, to Andrzej musiałby się zakopać przy komputerze do Bożego Narodzenia, żeby to wszystko zliczyć. Dlatego też, po długim zastanowieniu się wybrałam te najważniejsze.

polecane blogi - share week 2018

3 POLECANE BLOGI W RAMACH SHARE WEEK 2018:

1. Aniamaluje 

Musiałam, no po prostu musiałam! Polecałam Anię już dwa lata temu, gdy po raz pierwszy brałam udział i uważam, że nadal zdecydowanie na to zasługuje! I jasne, wiem jest już dość znana w blogosferze. Jednak mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jeśli chodzi o jakość i ważność, to jej blog zajmuje w moim serduszku wyjątkowe miejsce. Skłania mnie do pracy nad sobą jak nikt inny, motywuje do działania i inspiruje swoim podejściem do zmian.

2. ROZKMINY TINY

W tym roku zaglądałam chyba do niej najczęściej. Lubię jej styl pisania i nietypowe tematy, które podejmuje. Często daje mi do myślenia, a przez szeroką tematykę bloga, mam pewność, że zawsze dowiem się czegoś nowego.

3. NISHKA

Bloga Natalii czytam już od dawna, jednak dopiero niedawno zdałam sobie sprawę jak bardzo na mnie wpływa. To dzięki niej głębiej zastanawiam się nad swoimi przekonaniami . Lubię  też promowanie równości kobiet i mężczyzn oraz poszerzanie socjologicznych horyzontów na kanale na yt. „Nishka Movie”.

Jednak jeśli tych trzech twórców to dla Was mało, to zapraszam na inne zestawienie w którym są polecane blogi:

 

SHARE WEEK 2018  – PODSUMOWANIE

I już – to tyle moich polecajek. Trzymam za te osoby mocno kciuki i wierzę, że także dzięki mnie, znajdą się wysoko w rankingu.  W końcu tworzą tak bardzo inspirujące miejsca w sieci i poszerzają horyzonty wielu osobom, że zdecydowanie na to zasłużyły!