pewność siebie - poszerz horyzonty

Poszerz horyzonty #7, czyli pewność siebie i programy graficzne

W planach: sposób na pewność siebie, darmowe programy graficzne, jak zarabiać na blogu, doodling i wiele innych!

Cześć! Wiecie, że ostatnie poszerzanie horyzontów było jakoś w połowie października? Tutaj już grudzień, a ja nieco spóźniona dodaję zbiór ciekawych linków z listopada!

Tak więc, usiądź sobie teraz wygodnie w fotelu / na kanapie / domowym hamaku (istnieje coś takiego?), weź w dłoń ciepłą kawę i szarlotkę i już zaczynamy poszerzanie horyzontów!

To co się ostatnio działo?

 NA BLOGU:

W INTERNETACH:

Darmowe programy graficzne  – Jacek wykonał kawał dobrej roboty! Gdybym miała sama szukac tych wszystkich programów, to na pewno zajęłoby mi to wieki, a tam mam wszystko czarno na białym, w postaci ładnej listy.

Po czym poznać, że to facet dla Ciebie? – Ile razy się nad tym zastanawialiście? Dotee opowiada o czym poznać naprawdę dobry związek, co jest zbędne, a co konieczne. Dla mnie ten wpis Dotee to mistrzostwo świata. Szczególnie spodobał mi się tam cytat Osho: „“Don’t fall in love. Rise in love”

Czy jesteś podatny na sugestie? – Dopiero niedawno trafiłam na genialny kanał emce□ na youtubie i nie mogę się nadziwić, czemu wcześniej na niego nie trafiłam? Dziś polecam filmik „Czy jesteś podatny na sugestie?”, zobaczcie i wykonajcie mały test. Ciekawe, czy jesteście na nia podatni, czy nie? Bo jak tak, to może też spróbuję nagrac filmik na którym mówię „1,2,3 śpisz, a gdy się obudzisz dasz mi lajka” i wstawię go  w nagłówku?

http://https://www.youtube.com/watch?v=wOzvKCHAW4g

Dlaczego chcę zarabiać na blogu i jak to robię? –  Cytując Asię:

 Temat zarabiania na blogu nie jest już tak kontrowersyjny jak przed paru laty, ale ciągle jeszcze budzi emocje, negatywne skojarzenia, niezdrową ciekawość. Nie raz i nie dwa zadawano mi pytania: Da się z tego wyżyć? Albo bardziej wścibskie: Zarobisz na tym ze 100 zł miesięcznie?

Warto zajrzeć!

Inny kalendarz adwentowy  – Jerry Smith stworzył wyjątkowy kalendarz adwentowy, który na pewno przypadnie Wam do gustu, nawet jeśli nie przepadacie świętami.  Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłowości autora, więc puszczam dalej w świat! W czym tkwi jego sekret? Cóż, tego musicie dowiedzieć się sami!

Keep doodling – Nie byłabym sobą, gdybym nie wstawiła tutaj czegoś o rysowaniu! Nadal nie mogę wyjsć z podziwiu w jaki sposób autor wymyśla te śmieszne postaci i cóż… najczęsciej gapię się na to, a potem zbieram szczekę z podłogi!

http://https://www.youtube.com/watch?v=Ec5cBTzTDVM

Wyzwanie gryzmołowe u Zenji – Co prawda sama mam bardzo mało czasu na jakiekolwiek rysowanie, ale jak tylko usłyszałam, że będzie kolejna edycja codziennego rysowania, to stwierdziłam, że i tak muszę dołączyć!  Cytując Kasię:

W wyzwaniu rysowniczym nie chodzi o stworzenie arcydzieł (chyba że potrafisz), tylko o posługiwanie się kredkami, pisakami, ołówkami tak, jak umiesz. Po prostu.

Kopalnia Śląskich Blogerów – Razem z Narwanym, Sylwią, Radkiem i Paulą postanowiliśmy założyć grupę na facebooku dla blogerów ze Śląska. W planach mamy comiesięczne spotkania, dlatego jeśli jesteś z tego regionu – dołącz na nas! Fajnie byłoby poznać innych blogerów w realu, zamiast tylko czytania  blogów!

Jak zbudować fikcyjny świat – W tym filmiku zachwyca mnie wszystko – świetna grafika, ciekawe animacje i przejścia między obrazkami i treść. Warto zobaczyć, chociażby dla samego widoku żabiego króla na tronie!

Jestem pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu całego kanału TED Ed i marzę, że kiedyś nauka w szkole będzie polegała właśnie na oglądaniu takich filmików, zamiast bezsensownego przepisywania podręczników, nudnych prezentacji i zadawania pracy domowej.  Ale o tym będzie innym razem!

http://https://www.youtube.com/watch?v=ZQTQSbjecLg

Bezpłatne konsultacje dla blogerów – Jacek Wiktor oferuje darmową analizę Waszej strony! Powie o szansach i zagrożeniach, wspomni jakie rodzaje współprac moglibyście w przyszłości podjąć itd. Polecam!

22+ pomysłów na idealny prezent dla osób uwiebiających koty – Mimo, że nie mam kota, to i tak bym się ucieszyła z 2, 16 i 18!

Pewność siebie? To problem wielu z nas! Ted Ed stworzył świetny filmik, który pomoże Ci zwiekszyć pewność siebie! – Chyba każdy z nas ma takie chwile, kiedy czuje się niepewnie i najchętniej by się schował pod cieplutką kołderką i nie wychodził przez najbliższe pół roku. Niestety tak się nie da, więc trzeba sobie jakoś z tym poradzić, a ten filmik bardzo pomaga w odlazieniu w sobie tego zamkniętego pudełka z napisem „pewność siebie”

Mnie zwłaszcza zaskoczyła wskazówka nr.3, a Was?

Nie zwrażajcie się angielskim „wykładowcą” – wystarczy włączyć napisy i już wszystko jest zrozumiałe, a przynajmniej dodatkowo poćwiczycie swój angielski (a przez to zwiększycie pewność siebie w angielskim – takie 2w1!).

http://https://www.youtube.com/watch?v=l_NYrWqUR40

Jestem bardzo ciekawa, czym udało mi się Was najbardziej zainteresować, dlatego czekam na Wasze opinie w komentarzach! Liczę, że to pomoże mi w przyszłości coraz trafniej dobierać interesujące dla Was treści, więc do dzieła – pomóżcie mi w tym!