poszerz horyzonty #8 - most

Poszerz horyzonty #8 – darmowe fonty i realizacja celów

Czas na kolejny odcinek Poszer”z horyzonty”! W planach: darmowe fonty, jak wyznaczać cele, inspirujące grafiki, ciekawe filmiki i wiele, wiele innych! Chodźcie!

Cześć! „Trochę” ciekawych linków mi się już w ulubionych pozapisywało, więc to znak, że czas się nimi z Wami podzielić! Zwłaszcza, że gdy zerkam w archiwium do działu „Poszerz horyzonty”, to okazuje się, że nieco zapomiałam o moich polecajkach.

Tak więc, teraz usiądź sobie wygodnie, otul się ciepłym kocem, weź w dłoń dobrą kawę lub herbatę, a obok połóż czekoladę. Na pewno się przyda! I już, za 3,2,1, poszerz horyzonty – czas start!

To co ciekawego się ostatnio działo?

NA BLOGU:

W INTERNETACH:

22 darmowe najlepsze fonty imitujące odręczne pismo – Kilka w nich naprawdę przypadło mi do gustu! Patrzę na piękne obrazki z napisami takim fajnym pismem i od razu żałuję, że ja nawet tak ładnie pisać nie umiem!

Jak wyznaczać cele, żeby łatwiej było je realizować? – Jak pisze Jacek:

” Mimo ambit­nych pla­nów, czę­sto nie udaje nam się zre­ali­zo­wać tego, co zakła­da­li­śmy. Powo­dów, które skła­dają się na te porażki jest cała masa, ale uwa­żam, że naj­waż­niej­szy pro­blem tkwi w samym spo­so­bie pla­no­wa­nia.”

Przyznam, że opisany przez Jacka sposób, trochę otworzył mi oczy i teraz już przynajmniej wiem, czemu niektóre z moich planów nie wypaliły.

Ogądając poniższy filmik cały czas myślałam, jak komuś udało się to tak fajnie nagrać. To jeden z tych, po których nadal zbieram szczękę z podłogi z wrażenia, że komuś udało się tak fajnie streścić Harry’ego Pottera w animacji!

http://https://www.youtube.com/watch?v=YXllcQUAA_s

Darmowe programy, które pomogą Ci zadbać o komputer  –  Monika przygotowała świetne zestawienie, które na pewno dla wielu osób będzie bardzo przydatne. Bo czy jest tutaj ktoś, kto nigdy nie miał problemów z zaśmieconym komputerem, złośliwym oprogramowaniem, czy inny wirusami? Ja o większości z tych programów nie słyszałam, ale opisy są bardzo przejrzyste, więc niech lepiej wirusy omijają z daleka mój komputer, bo inaczej zacznę z nimi walczyć i jestem pewna, że tę walkę szybko wygram!

Ciekawy test osobowości – tutaj dostajemy dwa stwierdzenia i na siedmiostopniowej skali, mamy zaznaczyć tę kropkę, która najbardziej nam odpowiada. Bardzo podoba mi się to, że w rozwiązaniu, są też podane fikcyjne postaci o naszej osobowości. Ja np. dowiedziałam się, że świetnie dogadałabym się z Anią z Zielonego Wzgórza!

Przyznam, że dopiero niedawno odkryłam kanał Reżysera Życia i dziwię się, że wcześniej tam nie trafiłam. Chyba najbardziej spodobał mi się eksperyment społeczny z lustrem – po obejrzeniu zaczęłam myśleć co ja bym powiedziała? A co powiedziałbyś Ty?

http://https://www.youtube.com/watch?v=ju67-lDMulc

Męskie zachowania, które przydałyby się kobietom – niestety muszę przyznać, że mnie zdecydowanie przydałoby się podejmowanie ryzyka i nieprzejmowanie się bzdurami!

20 grafik z inspiracjami do szczęśliwego i zdrowego życia – Niektóre są proste, inne zaskakujące, a jeszcze inne sprawiają, że pytasz sam siebie: „Dlaczego wcześniej na to nie wpadłam?”. Warto zajrzeć!

Najbardziej dał mi do myślenia fragment z: „Your job won’t take care of You, when You are sick. Your friends will. Stay in touch!”. To takie proste, a jednocześnie tak często o tym zapominamy, prawda?

Poniższy filmik uświadomił mi, że całe życie źle wymawiałam „birthday”! Nigdy nie byłam do końca pewna jak sobie z tym słówkiem poradzić. No i dzięki Arlenie teraz  już wiem, jak sobie na nim nie połamawać języka. Obowiązkowo do zobaczenia!

Nie wiem jak u Was, ale u mnie cała czekolada już wyszła, a to znaczy, że nadszedł czas na koniec tego odcinka „Poszerz horyzonty”. Pamiętajcie, żeby dać znać, któe linki najbardziej się Wam podobały – dzięki temu będę coraz lepiej wiedziała, jakie treści moi czytelnicy lubią najbardziej. Więc ręce na klawiaturę, do dzieła, START!