Prezent dla introwertyka – 5 pomysłów na wyjątkowy upominek

Prezenty dla introwertyka? To całkiem proste zadanie! Dlaczego? Bo przecież introwertyk to człowiek jak każdy inny. Owszem, ma jakieś swoje wyróżniki, czy pewne charakterystyczne zachowania. Przykładowo, większość znanych mi introwertyków nie lubi tłumów, dobrze czuje się w domu i ładuje baterie w samotności aniżeli w kontaktach z innymi ludźmi. Poza tym, to grupa całkiem zróżnicowanych ludzi, gdzie każdy może interesować się czymś innym. Jednak jeśli głównym kryterium jest fakt, że ma być to prezent dla introwertyka – podsuwam poniżej kilka propozycji. Enjoy!

PREZENT DLA INTROWERTYKA – 5 POMYSŁÓW NA WYJĄTKOWY UPOMINEK

1. SŁUCHAWKI – DLA INTROWERTYKA – MYŚLICIELA

Zazwyczaj introwertycy sporo czasu spędzają na rozmyślaniu, rozważaniu itd. Niestety – otoczenie nie zawsze sprzyja i wtedy właśnie przydadzą się słuchawki. Raz, że wyciszą otoczenie, a dwa, że dzięki muzyce pomogą wprawić się w dobry nastrój. Sama chwalę sobie ten model i niedawno kupiłam drugi egzemplarz (poprzednie zepsuły się chyba po kilku latach, ale przeżyły dłużej niż jakiekolwiek inne). Natomiast Luby ma takie, w bardziej gamingowym stylu (wycisza lepiej niż moje). Zawsze można tez poszukać czegoś bezprzewodowego (sama, bym je zgubiła pewnie milion razy, ale wiem, że sporo osób je chwali). No idealny prezent dla introwertyka!

2. KOSTKA RELAKSACYJNA – PREZENT DLA INTROWERTYKA W STRESIE

Na tę kostkę trafiłam już pod wieloma nazwami. Jedni mówią, że to kostka relaksacyjna, inni, że antystresowa, a jeszcze inni – manipulacyjna. Po raz pierwszy dowiedziałam się, że coś takiego istnieje od koleżanki z akademika, która planowała kupić ją dla swojego chłopaka i pomyślałam, że to fajna sprawa. W chwilach stresu pewnie przydatna.

3. KSIĄŻKA O INTROWERTYZMIE – DLA TYPU MOLA KSIĄŻKOWEGO

Do dziś pamiętam, jakie wrażenie zrobiła na mnie ta książka. Dzięki niej spojrzałam na introwertyzm z innej strony i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Nawet posta o niej napisałam, o tu!

4. AKCESORIA DO HERBATY / KAWY – PREZENT DLA INTROWERTYKA TYPU „TEA LOVER”

Większość introwertyków lubi siedzieć w domu z kubkiem pysznej herbaty w dłoni. Jedni preferują tutaj zwykłe herbatki w torebkach, a inni te, które zaparza się w specjalnych zaparzaczach. W końcu czy może być coś lepszego niż spokojny, klimatyczny wieczór z dobrą książką i pyszną herbatką? Zatem co Ty na to, żeby wybrać na prezent dla introwertyka zaparzacz o oryginalnym kształcie? Gdy trochę poszperałam, to znalazłam np. :

Zresztą na allegro też jest tego mnóstwo – leniwce, rękawiczki, sówki, imbryki, dinozaury, kotki, choinki, parasolki. Do wyboru do koloru – niby taki drobiazg, a jednak myślę, że może porządnie ucieszyć. Przyznam, że zwłaszcza ten z Loch Ness mnie kusi, uroczy jest!

Poza tym myślę, że ogółem wszelkie akcesoria do herbaty na pewno się tutaj sprawdzą (choćby był to nawet fancy spodeczek na torebki). Z drugiej strony dla osób, które preferują jednak kawę zamiast herbaty, zawsze można skombinować kawiarkę albo porządny zapas kawy!

5. PERSONALIZOWANY KUBEK – PREZENT DLA INTROWERTYKA – DOMATORA

A skoro już o tych herbatkach mowa, to przecież trzeba mieć jeszcze w czym je pić. I ja wiem, że ktoś może powiedzieć, że przecież kubek to oklepane i każdy to ma – jednak tutaj kluczem jest to, żeby trafić w to, co naprawdę lubi przyszły obdarowany.

Przykładowo ja preferuję kubki typu „wiadro”, które mieszczą min. 400/500ml, najlepiej w kolorze białym z jakimiś wzorkami. Ktoś inny woli maleńkie filiżanki z motywującym napisem ujawniającym się po wypiciu napoju. Jeszcze inni najbardziej cenią sobie zwykłe, proste kubki, 300 ml pojemności ale z ulubionym bohaterem z serialu lub książki. Z tych wyjątkowych znalazłam tutaj np.:


PS. Pragmatyczny aspekt: w przypadku braku trafienia (odpukać!), takie rzeczy są najmniej problematyczne, Łatwo przerobić je na organizer na biurko albo inne bajery do przechowywania, oddać komuś, komu bardziej się spodoba. Nie trzeba też biegać z paragonem do sklepu jak w przypadku ubrań. I tak, wiem – to smutne, że komuś miałoby się nie spodobać, ale jednak nie ma (chyba) ludzi, którzy zawsze idealnie trafiają z prezentami.

PREZENT DLA INTROWERTYKA – PODSUMOWANIE

Inne pomysły na prezenty dla introwertyka? Spróbowałabym jeszcze np. przygotować własnoręcznie nakładkę na drzwi albo taki znak z napisem „nie przeszkadzać” – w końcu każdy czasem potrzebuje pobyć sam, a nie zawsze jest to sygnalizowane w jasny sposób. Zawsze przyda się też zapas energii (pisałam o tym tutaj) albo wybranie czegoś z listy prezentów dla osób, które już wszystko mają. No i oczywiście jeśli masz własne propozycje na prezent dla introwertyka, to koniecznie napisz mi o tym w komentarzu!


Wpis zawiera linki afiliacyjne – oznaczone jak zawsze na zielono.


Zdjęcie tytułowe: https://stocksnap.io/photo/hand-palm-LZ6V3L95X6