do wszystkich którzy mają ostatnio gorszy czas

Do wszystkich, którzy mają ostatnio gorszy czas

Ostatnie czasy nie były dla mnie łaskawe. Nie wdając się w szczegóły,  miałam sporo stresu i wyrzutów sumienia do samej siebie. Dodatkowo, odporność posypała mi się już kompletnie. Pamiętam, że po jednym z ostatnich egzaminów po prostu wróciłam do mojego pokoju w akademiku i się rozpłakałam. Wtedy zdałam chyba najtrudniejszy egzamin na 4,5 z którym miałam tyle męczenia się, że ten cały stres musiał gdzieś ujść. Teraz już powoli dochodzę do siebie i tak sobie myślę…

A GDYBY SIĘ TAK NIE MARTWIĆ?

Halo, mózgu, po co Ci to wszystko?  Nie lepiej by Ci było podejść do życia na zasadzie „co ma być to będzie, ja dam z siebie wszystko, a co z tego wyjdzie, to się zobaczy? Jednak oczywiście – łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić. Dlatego też ładnie proszę, zarówno siebie w przyszłości, jak i czytające to osoby – pamiętajcie, że…

WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE

Choć brzmi to jak wytarty frazes, to jednak sama, w chwili kryzysu, zupełnie o tym zapominam. A przecież te złe chwile, ta  wewnętrzna pustka – to wszystko minie! Co więcej, zostawi mnie w jakiś sposób lepszą i silniejszą. Pomoże przy tym wyciągnąć lekcje z porażek i jeszcze lepiej poznać siebie i swoje granice oraz nauczyć się mówić „trudno” i iść dalej. Poza tym, zawsze jest jaka droga, jakieś wyjście, tylko po prostu w tej chwili nie umiem go dostrzec. Ale  zawsze idę w jakiś sposób do przodu.

COŚ NIE WYSZŁO, BY MOGŁO WYJŚĆ COŚ

Spotkało mnie już kilka porażek i niefortunnych zawirowań w życiu. Wiem, że będzie ich jeszcze więcej, bo życie bez błędów, to nie życie, a wegetacja. Jednak zawsze coś nie wyszło, by mogło wyjść coś innego, często lepszego. Przykładowo, by nie sypać za bardzo prywatą, rzuciłam studia na których czułam się beznadziejnie, na te zgodne z moimi zainteresowaniami. Poza tym, rozstałam się z jedną osobą, by potem trafić w ramiona fantastycznego mężczyzny.  I tym sposobem, prawie zawsze beznadziejna sytuacja, była tak naprawdę trampoliną do czegoś naprawdę fajnego.

DO WSZYSTKICH, KTÓRZY MAJĄ OSTATNIO GORSZY CZAS

Tak więc jeśli obecnie przeżywasz gorszy czas , bądź dla siebie dobry i pamiętaj, że to wszystko dzieje się po coś. W końcu prawdopodobnie  tuż za rogiem czai się lepsze, szczęśliwsze. A ja? A ja tulę mocno!