Prezent dla mola książkowego – 5 pomysłów na upominek, który go zachwyci

Prezent dla mola książkowego może stanowić niemałe wyzwanie. W końcu co kupić osobie, która najchętniej to by tylko siedziała i czytała książki, jeśli nie… książki? Bo przecież teoretycznie to byłby najlepszy prezent! Problem w tym, że bez listy pożądanych tytułów, bardzo łatwo tutaj nie trafić i wybrać coś, co ta osoba już przeczytała / posiada w domowej biblioteczce / słyszała, że słabe i wcale nie chce tego czytać. I co tu począć? Cóż, przeczytaj moje propozycje na prezenty dla mola książkowego i wybierz ten, który najbardziej się spodoba!

PREZENT DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO – 5 POMYSŁÓW

1. SUBSKRYPCJE WARTOŚCIOWYCH MAGAZYNÓW

Dobry prezent dla mola książkowego nie musi się opierać tylko i wyłącznie na książkach. W końcu magazyny to też całkiem fajna sprawa! Poza tym są dość bezpieczne, bo nawet gdy się człowiek wciągnie, to najwyżej przestanie czytać, po skończeniu danego felietonu, zamiast z bólem serca odkładać książkę w środku akcji, bo sesja i egzaminy trzeba zdać. Przykładowo, słyszałam już wiele dobrego o magazynie Pismo, przeglądałam nieraz i myślę, że jego prenumerata wiele osób by ucieszyła.

2. LEGIMI

Legimi to prezent, który odmienia życie. Serio, wiem co mówię! Moje czytelnictwo zyskało zupełnie nową jakość, odkąd zaczęłam korzystać z tego książkowego Netflixa. Dawniej miałam pod ręką kilka książek, jednak gdy nie czułam ochoty na żadną z nich, to w rezultacie nie czytałam nic. A teraz? Jak akurat potrzebuję czegoś innego, od tego, co mam ściągnięte na czytniku, to po prostu wchodzę w bazę na Legimi. Czytam opisy, szukam książki, która będzie idealna na ten moment i gotowe!

Zatem jak możesz wykorzystać to jako pomysł na prezent? Wpierw zachęć mola książkowego do darmowego przetestowania usługi, żeby sprawdzić, czy się spodoba. Nie martw się brakiem czytnika – na początek można poczytać trochę na komputerze, tablecie albo telefonie z włączonym filtrem światła niebieskiego (żeby nie zmęczyć tak oczu). Z polecenia możesz tu uzyskać 30 dni próbnych za darmo – wystarczy kliknąć w ten link.*

Wówczas jeśli się spodoba, kupujesz tutaj voucher na wybrany okres czasu z Legimi i prezent dla mola książkowego gotowy! A czytnik? Obdarowany zawsze może poprosić o niego na kolejną okazję czy też poszperać na olx w poszukiwaniu używanego. W przypadku tabletu słyszałam, że można jeszcze kupić specjalną folię typu paperlike i ponoć też się sprawdza.

PS. Biorąc pod uwagę, że z Legimi korzystam już ponad 2 lata, a dopiero dziś zauważyłam, że mają zakładkę na prezent – brawa dla mnie!

*- Wtedy, po zarejestrowaniu się, ja zyskuję 2 tyg za free. Możesz też wypróbować bez polecenia, ale z tego co się orientuję, to wtedy Legimi daje tylko 7 dni 🙂

3. AKCESORIA NAWIĄZUJĄCE DO KSIĄŻKOWYCH BOHATERÓW

Wiesz, że przyszły obdarowany jest fanem jakiejś książki albo serii książek? Wykorzystaj to i spróbuj w prezencie nawiązać do jej motywów. Możesz to zrobić bezpośrednio, stawiając na produkty, które już są na rynku, np.:

Jednak co jeśli takich rzeczy nie da się kupić? Cóż, wykonaj je sam! Przykładowo:

  • Zrób planszówkę na motywach fabuły ulubionej książki;
  • Wykonaj grafikę z cytatem z książki, następnie przerób ją na puzzle i wszystkie elementy schowaj w słoiku (zobacz jak to wygląda na Pintereście, klikając tutaj)
  • Przygotuj kartkę metodą Blackout Poetry – znajdź tekst w gazecie albo wydrukuj jakiś z internetów. Następnie zakreśl kilka słów z różnych części tekstu tak, aby tworzyły razem życzenia lub nawiązywały razem do ulubionej książki, a resztę tekstu zamaluj. Zobacz, jak oryginalnie może to wyglądać tutaj.

4. PIÓRO I ZESZYT DO CYTATÓW

Często w powieściach znajduje się inspirujące myśli, cytaty o życiu i wiele innych ciekawych treści. Dlaczego by ich nie zapisać w specjalnie do tego celu przeznaczonym zeszycie? Sama miałam w tym celu „cytatownik” i bardzo mnie ucieszyło, jak go znalazłam po latach –  zwykłe pliki w Wordzie zdecydowanie tak nie działają. Dlatego właśnie, może idealnie na prezent dla mola książkowego, sprawdzi się tutaj właśnie piękny notes i pióro (ja uwielbiam ten model), które uczyni ten czas z książką jeszcze bardziej wyjątkowym?

5. SPOTIFY Z DEDYKOWANĄ PLAYLISTĄ

I kolejna propozycja subskrypcji wjechała! Jednak dlaczego tak bardzo je lubię? Bo tutaj średnio da się coś zepsuć. W końcu raz, że to produkt wirtualny, więc kurzyć się nie będzie, a dwa, że możesz dołączyć od siebie specjalnie stworzoną na tę okazję playlistę.

6. BONUS – WŁASNORĘCZNIE NAPISANE OPOWIADANIE

Tym razem propozycja dla kreatywnych – napisz własne opowiadanie w prezencie! Wiem, wiem, pewnie na pierwszy rzut oka brzmi jak szaleństwo, ale to naprawdę jest do zrobienia! Takie opowiadanie przecież nie musi być długie, a możesz zawrzeć tam jakieś Wasze gierki słowne, wspólne przygody pod płaszczykiem innych bohaterów, albo podróże o których marzy przyszły obdarowany? Ot, zacznij od „Dawno, dawno temu” i puść wodze fantazji! Później dodaj grafiki i rozłóż odpowiednio tekst – możesz w tym celu wykorzystać darmowe szablony w Canvie (szukaj ich pod dokumentami A4).

Problemy z wymyśleniem historyjki? Spróbuj:

  • Zainspirować się zdjęciami np. z darmowych banków zdjęć – łatwiej będzie dorobić do nich fabułę;
  • Zagrać w Story Cubes – nawet zdjęcia kostek mogą podsunąć jakiś pomysł;
  • Przerobić którąś ze znanych już bajek.

PREZENT DLA MOLA KSIĄŻKOWEGO – PODSUMOWANIE

I jak, wybrałeś stąd jakiś prezent dla mola książkowego? Udało się zainspirować? Mam nadzieję! Jeśli jednak nadal nie znalazłeś tej idealnej propozycji – wpadnij tu za jakiś czas, mam w zanadrzu jeszcze kilka fajnych pomysłów! Pamiętaj też, że zawsze możesz zajrzeć do poprzednich prezentowników, gdzie poznasz inspiracje na upominek przeznaczony dla:


Wpis zawiera linki afiliacyjne – jak zawsze oznaczone na zielono.