fajne blogi - wartościowe i ciekawe blogi, które polecam z całego serducha

Fajne blogi – lista wartościowych, ciekawych blogów, które polecam z całego serducha!

Jakie fajne blogi warto czytać i dlaczego? I jakie ciekawe blogi polecam ja? ? Założę się, że Ci się spodobają!

O tym, że fajne blogi są w stanie poszerzyć horyzonty, zmienić mój sposób myślenia, poprawić humor i naprawdę zrelaksować przekonałam się już dobre parę lat temu. Wpadłam wtedy przypadkowo na jakiegoś posta i… przepadłam na długie godziny, przekopując archiwum! Potem z jednego ciekawego bloga przeskoczyłam na drugi, trzeci, czwarty i zaczęłam się wciągać.

POSZUKIWANIE FAJNYCH BLOGÓW

Coraz częściej maltretowałam wujka Google pytaniami typu: „ fajne blogi do czytania” czy też „ciekawe blogi”. Nie znałam wtedy jeszcze pojęcia „lifestyle”, więc równie często pojawiały się też „ciekawe blogi o życiu”, zamiast obecnie typowych blogów lifestylowych. Tym sposobem dorobiłam się całkiem długiej listy blogów obserwowanych na fejsie, insta, tweeterze, a po jakimś czasie założyłam nawet bloglovin, by być na bieżąco z moimi ulubionymi twórcami.

Tak więc nie da się ukryć, że jestem prawdziwą blogoholiczką.  I skoro wiadomo, że dla mnie nie ma już ratunku, to mogę przynajmniej pokazać innym fajne blogi i dostarczyć innym trochę dobrych treści.* Enjoy!

fajne blogi, które polecam z całego serducha

FAJNE BLOGI, KTÓRE POLECAM Z CAŁEGO SERDUCHA:

Maciej Wojtas — to chyba jeden z najbardziej kreatywnych blogów, jakie znam. Autor pisze teksty, które dają do myślenia, a przy tym „wyrywają z butów”!

Marta pisze — zaraża wszystkich swoją pozytywną energią i świetnie motywuje do działania! Opowiada też dużo o organizacji, marzeniach i po prostu dobrym życiu.

Codziennie fit — to drugi blog Marty, na którym zachęca do aktywności fizycznej, zdrowego odżywienia się i szeroko pojętego zdrowego stylu życia. I robi to w taki sposób, że nawet ja – kochająca słodycze –  chętnie czytam.

Aniamaluje   — U Ani można wszechstronnie poszerzyć horyzonty – od mody, fryzur, paznokci i kosmetyków do rozwoju osobistego, książek, świetnych filmów, a nawet zdrowia.  Śmiało mogę powiedzieć, że to dzięki niej przekonałam się do butów na obcasie, zaczęłam częściej nosić sukienki i co najważniejsze – zmieniłam swój sposób myślenia.  Staram się robić ćwiczenia wdzięczności, pracować nad nawykami i po prostu być lepszym człowiekiem, wiec zdecydowanie mogę powiedzieć, że blog Ani zmienia życie.

Króliczek Doświadczalny — Asia świetnie pisze chyba na każdy temat, a znajdziemy ich tam mnóstwo, dokładnie tak, jak lubię. Są związki, psychologia, rodzina, introwertyzm, duchowość, motywacja, sposoby na lepsze poznawanie siebie, a nawet sny! No i umie wygrzebywać ciekawe linki z sieci jak nikt, zawsze po jej polecajkach, mam nagle otwarte milion kart w przeglądarce!

Volantification — genialny blog z tekstami szczerymi do bólu, szczególnie tymi o związkach, które motywują do wzięcia spraw w swoje ręce.

Sieczkarnia — to ogromna kopalnia wiedzy o zdrowiu psychicznym z pozytywnym podejściem i wiarą, że „choroba psychiczna to nie wyrok”. Niestety od roku nic się nie pojawiło, ale wierzę, że autorka jeszcze wróci do pisania, no i same artykuły, które już się tam pojawiły, są warte zarwania  niejednej nocki.

Nishka — autorka jest socjolożką, która pisze wiele o „życiu w społeczeństwie i rodzinie”.  Tutaj trudne tematy są opisane lekko, a to wszystko przeplatane jest śmiesznymi dialogami z życia wziętymi. Idealne na spokojny, domowy wieczór.

Alicja ma kota – znajdziecie tutaj trochę inspirujących, życiowych postów, trochę o książkach i wiele cytatów z nich, które przypominają o ulubionych pozycjach. Dodatkowo, uwielbiam ten blog za poczucie humoru autorki! W sam raz na leniwe, niedzielne popołudnie.

Zaparzę Ci herbatę  —Kinga pisze o kulturze, lifestyle’u i jodze oraz twierdzi, że jej blog to „najprzytulniejsze miejsce w sieci”. To 100% prawda! Wchodząc tam, od razu czujesz ten nastrojowy klimat i sam nie wiesz, kiedy przeczytałeś wszystkie posty.

Klosinski – porusza tematy związane z kreatywnością, zarówno tą w pracy zawodowej, jak i „na użytek domowy”.  Zawsze mnie inspiruje!

Socjopatka – Daga to kolejna świetna socjolożka w tym zestawieniu, która mnie inspiruje. Można u niej poczytać sporo tekstów z kategorii blogowanie, społeczeństwo, kultura, inspiracje, które nieźle poszerzają horyzonty. To świetna babka, która wie tez sporo o planowaniu kariery!

Mama Ginekolog – już sama nazwa wskazuje jakie tematy są na blogi, więc napiszę tylko, że ani nie zamierzam być mamą w najbliższym czasie, ani niespecjalnie interesuję się ginekologią, a jednak blog Nicole jakoś mnie do siebie przyciąga, więc coś w nim musi być!

Hakierka – tutaj również jest szczerze i do bólu, lecz nie o związkach, ale o nowych technologiach i społeczeństwie.  No i zdecydowany plus za wyrazisty i bardzo charakterystyczny styl pisania autorki!

Pani Miniaturowa – Agatę zaczęłam czytać jeszcze, gdy pisałam pod szyldem „Parzydełko. Zycie Parzy” i zdecydowanie ujęła mnie swoim stylem pisania, nietypowymi tematami i poszerzaniem moich wiadomości o niepełnosprawności.  Takiej drugiej kobiety nie znajdziecie nigdzie.

Okularnica – opowiada wiele o małżeństwie, związkach przygotowaniach do ślubu, przyjaźni. Wszystko bardzo fajnie napisane. Gdy dy odkryłam tego bloga, to chyba przez cały dzień nic nie robiłam, tylko siedziałam i przeglądałam archiwum, więc to zdecydowanie coś znaczy!

Rozkminy Tiny – Tutaj tematyka jest bardzo szeroka: od rozważań o fake newsach, samotności i szczepieniach  do recenzji  książek, miejsc i fajnych gadżetów. I do mnie ta różnorodność bardzo trafia! Autorka ma lekkie pióro, pisze w wyczuciem i zdecydowanie poszerza horyzonty wielu ludziom.

FAJNE BLOGI – PODSUMOWANIE

Codziennie natykam się w sieci na mnóstwo artykułów.  Dużą część z nich zajmują właśnie fajne blogi i posty z nich pochodzące, które towarzyszą mi w codziennym życiu. Jazda busem – czytanie posta, nudny wykład –  post, poranna prasówka – jeszcze inny blog, odpoczynek po ciężkim dnu – czytanie kolejnych ciekawych blogów.

Dlatego tym bardziej cieszę się, że jest tylu wspaniałych twórców, którzy przewartościowują moje myślenie, motywują, poszerzają horyzonty i  krótko mówiąc -pokazują, jak fajny jest ten świat.

Dziękuję, że jesteście! Bez Was nie byłoby tak pięknie.

Jakie fajne blogi polecacie Wy - grafika do ciekawych blogów


*- A potem oczywiście śmiać się złowieszczo, gdy się wciągnięcie w kilka z nich i zarwiecie nocki dla ich czytania!