pierwsza randka w kinie - czemu nie

Pierwsza randka w kinie – czemu nie?

Mam wrażenie, że ludzie postrzegają pierwsze randki w kinie jako coś oklepanego, niewyszukanego, pójście na łatwiznę. W końcu tam siedzi się tylko po ciemku obok siebie, nie rozmawia się, więc właściwie nie poznajesz tej drugiej osoby lepiej i nie wiesz, czy warto kontynuować tę znajomość. Dlatego, czy nie lepiej wybrać się do kawiarni, gdzie większość czasu spędzasz na rozmowie ze swoją randką, aniżeli iść do kina na pierwszą randkę? Cóż, według mnie – niekoniecznie.

PIERWSZA RANDKA W KINIE, CZYLI JAK WYŁĄCZYĆ NIEŚMIAŁOŚĆ?

Po pierwsze niektórzy ludzie są po prostu nieśmiali i potrzebują więcej czasu, żeby się otworzyć. Wówczas takie niby na pozór zwyczajne siedzenie obok siebie w kinie, może dużo dać pod kątem oswojenia się z drugą osobą, jej towarzystwem, zapachem itp. Po prostu ciemności często ośmielają i nic w tym złego. Nie mówiąc już o tym, że podczas wcinania nachosów lub popcornu na pierwszej randce w kinie można przekonać się np. czy ta druga osoba posprząta po sobie, jeśli naśmieci?

PIERWSZA RANDKA W KINIE – OD RAZU MASZ TEMAT DO ROZMOWY

Jeżeli coś zaskoczy i nadajecie na podobnych falach, to teoretycznie nawet bez kina powinno być łatwo o czymś porozmawiać. Tylko znów raz, że nie każdy otwiera się od razu, a dwa, że np. introwertycy lubią rozmawiać na konkretny temat, zamiast bawić się w gadki-szmatki. Dlatego też, taka dyskusja, po właśnie obejrzanym filmie, może być świetnym lodołamaczem i punktem zaczepienia dla kolejnych tematów pasjonujących rozmów.

SPRAWDZASZ, CZY MACIE PODOBNY GUST

Poza tym, podczas dyskusji możesz sprawdzić też czy macie podobne gusta: czy rozbawiło Was to samo, czy uważacie, że główny bohater postąpił właściwie, jakbyście Wy się zachowali na jego miejscu, co myślicie o doborze muzyki? A może tak samo zachwycił Was montaż lub aktorstwo którego z bohaterów? Nad tym wszystkim można potem nieźle dyskutować na długim spacerze lub jeśli rozmowa dalej się nie klei, to prostu podziękować za miłe towarzystwo i wrócić do domu.

DOBRZE ZASTANÓW SIĘ NAD FILMEM

Oczywiście wybranie się kina na pierwszą randkę moim zdaniem ma sens tylko wtedy, gdy Was obojga interesuje dany film! W przeciwnym razie, kiedy tylko jedna strona będzie zainteresowana, może wyjść to jeszcze gorzej. Bo o czym tu dyskutować, gdy ktoś przespał z nudów połowę, a dla drugiego film to dzieło sztuki? Dlatego właśnie dobrze się nad tym chwilę zastanowić, żeby nie zmarnować niepotrzebnie czasu i pieniędzy.

PIERWSZA RANKA W KINIE MOŻE BYĆ NAPRAWDĘ FAJNA

Dlatego też, uważam, że pierwsza randka w kinie to wcale nie taki zły pomysł i chciałabym trochę odczarować ten stereotyp. I okej – rozumiem, że kino jest stosunkowo drogie w porównaniu z wypadem do kawiarni od razu albo spacerem. Ale z drugiej strony, jak masz więcej czasu na otworzenie się, pierwszy temat rozmowy do przełamania lodów i od razu sprawdzasz czy macie takie samo poczucie humoru, to chyba nie może być tak źle z tymi pierwszymi randkami w kinie, prawda?


Zdjęcie tytułowe: https://stocksnap.io/photo/L2CPKJR7RL