3 najlepsze cytaty Kubusia Puchatka z filmu Krzysiu, gdzie jesteś + recenzja nowego filmu o Kubusiu Puchatku

3 najlepsze cytaty z filmu „Krzysiu, gdzie jesteś?”, które warto powiesić nad łóżkiem i codziennie czytać!

Pamiętacie jeszcze z dzieciństwa Kubusia Puchatka? Tego słodkiego misia o małym rozumku, który nie mógł się oprzeć miodkowi i razem z przyjaciółmi przeżywał wiele przygód w Stumilowym Lesie?  Ja prawie zapomniałam. Prawie, bo w głowie, gdzieś tam daleko, nadal pamiętałam mój ulubiony wierszyk Kubusia: „Wszyscy lubią naleśniki, ja w smażeniu mam wyniki!”. To pewnie dlatego tak bardzo uwielbiałam naleśniki. Jednak przez ten czas dorosłam i – niczym Krzyś – zapomniałam o Kubusiu, Prosiaczku, Tygrysku, Maleństwie i innych zwierzątkach z lasu. Jednocześnie, niedawno wpadł mi w oko nowy zwiastun „Krzysiu, gdzie jesteś” , który był tak fantastyczny, że nie mogłam sobie odmówić pójścia do kina. Zobaczcie sami!

„KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ?” – CZY WARTO OBEJRZEĆ? MOJA OPINIA

Mogłabym tutaj wymieniać w długich podpunktach kolejne powody dla których warto obejrzeć „Krzysiu, gdzie jesteś?”.  W końcu gra w nim Ewan McGregor, a poza tym ten humor, kadry zapierające dech w piersiach, świetnie stworzone komputerowo animacje przyjaciół ze Stumilowego Lasu, spójna fabuła, która przenosi dorosłych z powrotem do czasów dzieciństwa  – to wszystko zasługuje na uwagę i zdecydowanie jest na plus. Ja jednak chciałabym, nie tylko zachęcić do obejrzenia „Krzysiu, gdzie jesteś?”, ale i sprawić, by z tego posta wynikło coś dobrego nawet dla osób, które się na film nie wybiorą. Dlatego właśnie postawiłam na te 3 najlepsze cytaty, które warto powiesić nad łóżkiem i codziennie czytać, nawet gdy nie znasz Kubusia Puchatka. Poza tym są też na tyle zabawne, że na pewno poprawią Ci humor, albo choć trochę rozczulą. Enjoy!

3 najlepsze cytaty Kubusia Puchatka z Krzysiu, gdzie jesteś które warto powiesić nad łóżkiem i codziennie czytać

3 NAJLEPSZE CYTATY Z FILMU „KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ”, KTÓRE WARTO POWIESIĆ NAD ŁÓŻKIEM ( I CODZIENNIE CZYTAĆ!)

1. „Z NICZEGO RODZĄ SIĘ NAJLEPSZE COSIE”

To takie proste, a jednocześnie takie trudne, prawda? Bo z jednej strony wiemy, że urlopy i wakacje są nam potrzebne, że człowiek bez odpoczynku nie pociągnie daleko itd. Natomiast z drugiej strony ciągle chcemy być jak najbardziej produktywni i zdarza się, że pracujemy dużo za dużo, mało śpimy, a czas dla siebie traktujemy jak luksusową fanaberię na którą nas nie stać. Tylko wiesz co? Bez tego odpoczynku nie pociągniesz długo. A dzięki urlopowi możesz wrócić do pracy ze zdwojoną siłą i mnóstwem nowym pomysłów, które narodzą się w czasach nicnierobienia, gdy najmniej się tego spodziewasz.

Z niczego rodzą się najlepsze cosie - najlepsze cytaty Kubusia Puchatka z filmu Krzysiu, gdzie jesteś

2. „DZIŚ JEST DZIŚ. TO MÓJ ULUBIONY DZIEŃ”

To cytat prawie jak carpe diem, tylko w dużo mniej oklepanej formie. Bo przecież to nieważne jaki jest dzisiaj dzień! Czy to poniedziałek, czy piątek, piąteczek, piątunio, wykorzystaj go jak najlepiej – baw się i ucz, pracuj, przytulaj, rozwijaj swoją pasję i rozmawiaj z bliskimi. Wszystko po to, byś wieczorem mógł powiedzieć jak Kubuś Puchatek w filmie „Krzysiu, gdzie jesteś”:

„Dziś jest dziś. To mój ulubiony dzień.”

Dziś jest dziś. To mój ulbuiony dzień - najlepsze cytaty Kubisia Puchatka z filmu Krzysiu gdzie jesteś które warto codziennie czytać

3. „JESTEM TATĄ O BARDZO MAŁYM ROZUMKU”

Tutaj w miejsce „taty” możesz wstawić określenie, które najbardziej do Ciebie w danej chwili pasuje. Będziesz sobie przez to przypominać, że jesteś tylko człowiekiem i mylisz się jak każdy, co jest zupełnie normalne. Jednak w chwili smutków i przygnębienia, że znowu w życiu mi nie wyszło, dużo lepiej jest powiedzieć sobie humorystyczne „jestem Dominiką o bardzo małym rozumku”, niż wyrzucać sobie „do niczego się nie nadaję” i „jestem do dupy”.

Jestem tatą o bardzo małym rozumku - najlepsze cytaty Kubusia Puchatka z filmu Krzysiu, gdzie jesteś

Przykładowo, ja nieraz bywam „studentką o bardzo małym rozumku”, gdy na egzaminie, czy kolokwium siedzę i uświadamiam sobie, że moja wiedza wcale nie była taka dobra. I przydałoby się trochę dłużej posiedzieć nad książką. Jestem „córką i wnuczką o bardzo małym rozumku”, gdy zapominam zadzwonić do babci, czy też złożyć życzenia w dniu urodzin. Jestem „dziewczyną o bardzo małym rozumku”, gdy kłócę się z Lubym o głupoty, nie dostrzegając, że to nie jest tego warte. Jestem „koleżanką o bardzo małym rozumku”, gdy odpisuję dopiero po kilku dniach, czy nie mam czasu się spotkać. I tak wymieniać mogę do rana.

Jestem misiem o bardzo małym rozumku - najlepsze cytaty Kubusia Puchatka w filmie Krzysiu, gdzie jesteś

3 NAJLEPSZE CYTATY Z FILMU „KRZYSIU, GDZIE JESTEŚ”, KTÓRE WARTO POWIESIĆ NAD ŁÓŻKIEM ( I CODZIENNIE CZYTAĆ!)

Mam nadzieję, że te trzy cytaty z „Krzysiu, gdzie jesteś” trafiły do Was tak bardzo jak do mnie.  Bo ja pewnie jak będę przygotowywać grafiki do tego wpisu, to sama sobie tez jedną wydrukuję i powieszę gdzieś, gdzie będę często zerkać. Zwłaszcza, gdy rano wstanę lewa nogą (jakbym już nie wstawała! Ale to nie moja wina, że po prawej mam ścianę!) i potrzebuję dobrego słowa. Mam dziwne przeczucie, że u mnie tym dobrym słowem będzie „Dziś jest dziś. To mój ulubiony dzień.”. A jaki cytat wybierasz Ty?

PS. Zajrzyj też do: