Spędzam Sylwestra w domu i dobrze mi z tym

Nie masz wielkich planów na Sylwestra i spędzisz go po prostu w domu? To świetnie, ja też! Bo wbrew temu, co sądzi pół świata, wcale nie ma obowiązku wychodzenia gdzieś na sylwestrową imprezę i zabawy do białego rana. Ba! Nawet nie ma obowiązku świętowania, to przecież tylko umowna data! I wiesz co? Sylwester w domu może być naprawdę fajny!

SYLWESTER W DOMU VS. SYLWESTROWA PRESJA

Jednak mam wrażenie, że niestety takie podejście spotyka się z niezrozumieniem otoczenia. Bo jak to – nie masz wielkich planów na Sylwestra? Jak to spędzasz Sylwestra w domu? Jak można nie pić w Sylwestra? Jak można  być studentem i nie iść na huczną, sylwestrową imprezę albo chociaż jakąś domówkę? Ano, można. Wystarczy tego po prostu nie lubić. Sama jestem introwertykiem i  już wiem, że takie imprezy sprawiają mi przyjemność tylko w bardzo dobrze dobranym w gronie ludzi. W przeciwnym razie czuję się zmęczona nadmiarem hałasu, bodźców i small talków, a czasem nawet trochę wyobcowana przez to, że piję jedynie szampana lub lampkę wina. I wiem, że nie jestem z tym sama.

„EEE, SYLWESTER W DOMU TO NIE SYLWESTER!”

Z drugiej strony są osoby, które przyzwyczaiły się, że 31 grudnia musi być hucznie. Głośna muzyka, tańce, alkohol, dużo ludzi – to dla nich niezbędne elementy, a  bez tego Sylwester to nie prawdziwy Sylwester. W końcu jak można świętować w domu? Ano, można i co więcej – nie równa się to (choć może i nic w tym złego!) leżeniu pod kocykiem przed komputerem i graniu w grę lub oglądaniu serialów odcinek po odcinku.

POMYSŁY NA FAJNEGO SYLWESTRA W DOMU

Wystarczy tylko puścić wodze fantazji, uwolnić kreatywność i już Sylwester w domu może okazać się lepszy niż niejedna impreza! Zapytaj siebie na co masz ochotę i już – Sylwester „po Twojemu” gotowy. Od siebie polecam np. nocny spacer, planszówki, pakiet książki + herbata + coś słodkiego, przeglądanie filmów z dzieciństwa lub czytanie 5 years diary. Fajne będzie też malowanie akwarelami (nawet wspólnie!),  tańce – połamańce, karaoke, przygotowanie romantycznej kolacji przy świecach i podsumowanie roku oraz spisanie planów na kolejny. Zawsze można też przejrzeć wszystkie zdjęcia z danego roku i powspominać, wybrać się na łyżwy lub do parku trampolin. Wielu osobom spodoba się również lanie wosku, pokaz laserowy, zrobienie romantycznej sesji zdjęciowej we dwoje, zimne ognie o północy, a nawet – zabawa klockami Lego. Do wyboru do koloru!

Pomysły na fajnego Sylwestra w domu - spędzam Sylwesra w domu i dobrze mi z tym

SYLWESTER INTROWERTYKA W DOMU – MOJE PLANY

W tym roku spędzam Sylwestra w domu u chłopaka. Co prawda, to domek w górach, gdzie zawsze można wyjść na spacer do lasu, ale i tak nie mam wielkich planów na świętowanie. Ot, pójdziemy właśnie na ten spacer do lasu, ulepimy bałwana i zjemy kolację. Potem zagramy w Scrabble, pooglądamy Suits na Netflixie, porobimy parę zdjęć i przejrzymy te z 2018 roku. O północy wypijemy szampana i może stoczymy bitwę na śnieżki, jak jeszcze ze śniegu coś zostanie. Oczywiście zadzwonimy do bliskich, a później pójdziemy spać. I tyle. Jednak dla mnie to właśnie będzie idealny Sylwester w domu. Tak więc powtórzę się raz jeszcze, że spędzam ten czas w domu i dobrze mi z tym.

SPĘDŹ SYLWESTRA PO SWOJEMU

Dlatego mam na dziś proste przesłanie: spędź sylwestra tak, jak chcesz, a nie – jak wypada. Upij się lub nie. Idź na imprezę i baluj do białego rana lub zostań we własnym mieszkaniu. Spotkaj się ze znajomymi,, świętuj w samotności lub jeśli nie chcesz – w ogóle nie świętuj. Czytaj, oglądaj seriale lub filmy, idź do kina, na spacer, na pokaz laserów, graj w planszówki. I zrób co tylko chcesz, co nie krzywdzi innych (np. fajerwerki!), by w ten Nowy Rok wejść na własnych zasadach, zamiast już od początku spełniać oczekiwania innych. A jeśli ktoś ma z tym problem, że świętujesz w domu, to zawsze możesz powiedzieć:

SPĘDZAM SYLWESTRA W DOMU I DOBRZE MI Z TYM

A potem podesłać ten wpis.